ProgramowanieRynek

16 listopada odbędzie się druga edycja konferencji Art of Scala

Wydarzenie organizowane jest przez społeczność ScalaWAW oraz Evolution Engineering i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inżynierów Scali na spotkanie, podczas którego w swobodnej atmosferze można posłuchać merytorycznych wykładów oraz wymieniać się doświadczeniami z innymi ekspertami.

16 listopada odbędzie się druga edycja konferencji Art of Scala

Pierwsza edycja konferencji odbyła się 11 maja i okazała się dużym sukcesem. Druga odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum, w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Jak informują organizatorzy, aby uczestnicy czuli się komfortowo zaplanowano catering oraz niespodziankę. Zamiast opłat za bilety uczestnicy będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną „SOS dla Ukrainy”.

“Warszawska społeczność Scali jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Nasza inicjatywa ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji „The Art of Scala”, organizowanej we współpracy z Evolution Engineering, zdecydował o przygotowaniu kolejnego spotkania z tego cyklu. Jesteśmy przekonani, że będzie to znakomita okazja do wymiany doświadczeń w gronie pasjonatów Scali, których z roku na rok przybywa” – skomentował Tomasz Kogut, współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup

Podczas konferencji odbędą się następujące wykłady:

  • Explicit about implicit: “Ad hoc” polymorphism and type-classes (Adam Rozenek, Scala Backend Developer, Iterators).
  • Easy Type Class derivation with Scala 3 (Marcin Kustra, Backend Developer, Evolution Engineering).
  • The Original Sin of Scala Ecosystems (Mateusz Kubuszok, Senior Software Engineer, SwissBorg).
  • Bare metal on JVM (Jarosław Pałka, Staff Software Engineer, Neo4j).
  • How to make a design language from graphs programmatically (Oleg Nizhnikov, Backend Developer, Evolution Engineering).
  • Things I didn’t want to know about JVM bytecode but learned anyway (Jakub Kozłowski, Independent contractor).
  • Efficient type safety in Spark (Michał Pałka, Senior Scala Developer, VirtusLab).
  • Love, hate and workflows (Wojciech Pituła, Senior Software Engineer, SwissBorg).
Przeczytaj również
Nawet 850 tys. zł grantu mogą uzyskać samorządy w projekcie Cyberbezpieczny Samorząd

“Cieszymy się, że możemy współpracować z tak aktywną społecznością jaka jest ScalaWAW i że poprzednia edycja konferencji odbiła się takim pozytywnym echem wśród inżynierów Scali. W Evolution używamy funkcjonalnej Scali w backendzie naszych gier, stosują nowoczesny stos technologiczny, m.in. Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania poziomego) lub Akka Persistence (do Event Sourcing). Mamy w firmie silny zespół ponad stu doświadczonych inżynierów Scala i staramy się wspierać lokalne społeczności Scali w różnych krajach w Europie” – podsumował Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution

Zapisać się na konferencję można tu (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do  weryfikacji zgłoszeń).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *