BranżaProgramowanieRynek

26 startupów z 4 krajów rozpoczyna udział w programie MIT Enterprise Forum CEE

Do 3. edycji MIT Enterprise Forum CEE zakwalifikowało się 26 najbardziej obiecujących startupów pochodzących z czterech krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Węgier. Wśród nich znaleźli się m.in. właściciele narzędzia do automatyzacji trend-spottingu i projektów typu foresight, wynalazcy inteligentnego selektora testów regresyjnych, twórcy systemu biometrii głosowej, technologii szybkiego chłodzenia czy elektronicznego języka.

26 startupów z 4 krajów rozpoczyna udział w programie MIT Enterprise Forum CEE

Jak informują organizatorzy, dwumiesięczna rekrutacja do III edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, która zakończyła się 8 marca 2020 roku, kierowana była do startupów, które posiadają już gotowy do wprowadzenia na rynek produkt lub usługę z obszarów: Industry 4.0, Martech, E-commerce, Artificial Inteligence, Data Analytics, Medtech, Fintech, Health, Energy, czy VR i AR.  Do projektu finalnie zgłosiło się 221 startupów z 20 krajów Europy i Bliskiego Wschodu.

Celem programu jest wspieranie i promowanie innowacyjnych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz pomoc w ich rozwoju na nowych rynkach. Startupy, które zakwalifikowały się do akceleratora zyskują dostęp do zespołu ponad 120 polskich i międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how z uniwersytetu MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu, przypominają organizatorzy. „Każdy z przedsiębiorców otrzymuje również szansę na pilotażowe wdrożenie swojego projektu oraz szereg usług doradczych sfinansowanych w kwocie do 200 tys. zł. Dodatkowo startupy będą mogły wziąć udział w konkursie CVC Young Innovator Award, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 zł na dalszy rozwój działalności”  – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE.

Zakwalifikowanie się do akceleracji przy tak dużej ilości konkurentów z 23 krajów to już samo w sobie duże osiągnięcie, natomiast samo uczestnictwo w programie to, jak pokazuje historia, krok milowy w rozwoju każdego przedsiębiorstwa myślącego o ekspansji, współpracy z potentatami rynku czy wejściu na rynek w USA. „MIT EF CEE to edukacja menedżerska w najlepszym wydaniu. To również wyrobiona marka, która przyciąga najlepsze osoby – zarówno mentorów jak i przedstawicieli firm, którzy wśród uczestniczących startupów znajdują swoich przyszłych partnerów biznesowych. Sami mieliśmy przyjemność być uczestnikami 2 edycji programu akceleracji. Zyskaliśmy praktyczną wiedzę, nowe kontakty biznesowe oraz świetne wspomnienia. Realizowaliśmy wtedy dla PZU wdrożenie projektu rekrutacyjnego – nasza platforma pozyskała dla firmy nowych kandydatów i automatycznie oceniała ich umiejętności maksymalizując szansę na dobre dopasowanie” – twierdzi Tomasz Florczak, CEO, ChallengeRocket.com

Przeczytaj również
W Polsce powstanie nowe centrum konsultingu IFS

Lista wybranych technologii rozwijanych przez startupy zakwalifikowane do 3. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE:

Ademotion to narzędzie do personalizacji przekazu reklamowego, bazujące na osobowości, systemie wartości i estetycznych preferencjach.

AIQA to inteligentny selektor testów wykorzystujący innowacyjne metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. AIQA redukuje liczbę wykonywanych testów regresyjnych na serwerze CI o blisko 90%, optymalizując procesy testowania projektów programistycznych.

Ate.today to aplikacja mobilna łącząca się bezprzewodowo z wagą kuchenną, która pozwala cukrzykom w prosty sposób zadbać o swoją dietę, redukując ryzyko wystąpienia powikłań zagrażających życiu osób chorujących na cukrzycę.

BallSquad to system do zarządzania obiektami sportowymi oraz aplikacja do rezerwacji online i tworzenia wydarzeń sportowych.

Bakuun.com to rozwiązanie, które pomaga liniom lotniczym oszczędzać pieniądze i czas w przypadku wystąpienia zakłóceń w ruchu lotniczym, oferując firmom system, który jest w stanie w 2 minuty znaleźć i zarezerwować nawet 100 pokoi hotelowych.

Bitres oferuje system biometrii głosowej, który może być wykorzystywany w procesie potwierdzania tożsamości w sieci lub centrum obsługi telefonicznej.

Blovly to globalna platforma do masowej, spersonalizowanej, dwustronnej komunikacji marek z klientami, opartej na grywalizacji i przetwarzaniu języka naturalnego przy użyciu sztucznej inteligencji.

Clinic Hunter to marketplace łączący pacjentów z klinikami na całym świecie. Rozwiązanie pomaga pacjentom znaleźć klinikę i zorganizować leczenie za granicą, a także zaplanować nadchodzącą podróż.

EasySolar to platforma automatyzująca i usprawniająca sprzedaż instalacji fotowoltaicznych, przeznaczona dla firm zajmujących się sprzedażą mikro i małych instalacji.

Przeczytaj również
Cisco umacnia strategiczną rolę krakowskiego oddziału

FitMech to chmurowa platforma IIOT służąca zbieraniu, analizie i wizualizacji danych w celu zwiększania wydajności oraz dostępności maszyn produkcyjnych.

FutureOn to narzędzie do automatyzacji trendspottingu i projektów typu foresight z bezpośrednim przełożeniem na potencjał wdrożeniowy w oparciu o Big Data – SaaS.

GoodSafe to rozwiązanie gwarantujące bezpieczny i kontrolowany dostęp do dokumentów, polis, testamentów, rachunków lub innych ważnych informacji gromadzonych przez użytkownika, których treść, zgodnie z rozporządzeniem właściciela zostanie ujawniona w określonych przypadkach losowych, dając gwarancję automatycznego i niezaburzonego wykonania autoryzowanych wcześniej dyspozycji.

Goodsleeper to aplikacja dygitalizująca program poznawczo-behawioralnej terapii bezsenności, będącej potwierdzoną naukowo formą leczenia zaburzeń snu.

Hilo Solutions to startup, który opracował HILO.1 – oparte na technologii AI rozwiązanie IT typu cleantech automatyzujące udział w rynku energii DSR, w sposób bezpieczny dla zarządzanej infrastruktury.

Immuno8 rozwiązuje problem późnej detekcji immunogenności nowych leków, używając narzędzi in-silico, opartych o komputerowe modelowanie molekularne, które może zostać użyte nawet w bardzo wczesnych fazach projektowania nowego leku biotechnologicznego.

Oxygeni to firma, która stworzyła filtr zanieczyszczeń powietrza oparty na wykorzystaniu istniejącej miejskiej infrastruktury oświetlenia ulicznego. Urządzenie posiada zdalny dostęp z prostym systemem obsługi i zarządzania.

PioLigOn to startup, który przy użyciu metod obliczeniowych z powodzeniem rozwija platformę do projektowania leków peptydowych, pozwalającą na rozszerzanie peptydów o nienaturalne aminokwasy oraz precyzyjne określanie miejsca ich pożądanego wiązania.

Planent Heroes to stworzona w Polsce platforma finansowania społecznościowego o globalnym zasięgu, która wykorzystując technologię fintechową, umożliwia realizację przekazu pieniężnych w schemacie peer-to-peer w formie darowizn na rzecz wspierania projektów około środowiskowych i ich szerokiej promocji.

Przeczytaj również
Wartość rynku cloud computing w Polsce w roku 2022 wyniesie 3 mld zł

Sensoliq to „elektroniczny język” umożliwiający ocenę smaku leków, które ze względów etycznych nie mogą być badane przez panele eksperckie.

SliceUp to rozwiązanie, które bazując na analizie danych w czasie rzeczywistym, przewiduje możliwe awarie informatyczne, zanim te nastąpią, ograniczając ewentualne koszty będące następstwem przestojów infrastruktury IT.

Steppie to rozwiązanie typu platforma e-commerce dla polis ubezpieczeniowych, dzięki któremu użytkownik samodzielnie, online dokonuje zakupu wybranej ochrony.

TokWise to rozwiązanie, które wspiera firmy energetyczne przyspieszając ich transformację cyfrową poprzez optymalizację procesów zarządzania ich portfelem

UltronAR to startup oferujący rozwiązania dla biznesu z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

V-Chiller to całkowicie ekologicznie rozwiązanie wykorzystujące technologię szybkiego chłodzenia, które na żądanie w niespełna minutę może schłodzić 4 lub więcej puszek napoju, oszczędzając mnóstwo energii.

VivaDrive to rozwiązanie, które optymalizuje koszty operacyjne flot aut tradycyjnych i elektrycznych, i pozwala firmom wdrożyć niskoemisyjny transport.

WebTotem to aplikacja typu web służąca do monitorowania, która pomaga firmom chronić swoje strony internetowe przed włamaniami i stale ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi.

Przypomnijmy, że partnerami głównymi programu są: Adamed, system firm Coca-Cola w Polsce, a także firma MCX. Partnerzy wspierający to: Allmedica, Archicom, CVC Capital Partners, TVN – część Grupy Discovery, HubHub, MDI Energia, Nationale-Nederlanden, Sabre Polska, Sollers Consulting oraz PZU. Realizacja programu dofinansowana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 thought on “26 startupów z 4 krajów rozpoczyna udział w programie MIT Enterprise Forum CEE”