Netflix wzmacnia warszawski hub technologiczny – jedyne takie centrum firmy poza USA – i planuje zatrudnienie ok. 200 kolejnych inżynierów jeszcze w 2026 roku. W Polsce powstają rozwiązania wspierające globalną produkcję treści, infrastrukturę serwisu oraz rozwój gier i personalizacji.

„Warszawa jest domem naszego zespołu kreatywnego na Europę Środkowo-Wschodnią, który produkuje i licencjonuje seriale oraz filmy uwielbiane przez widownię” – powiedział Greg Peters, prezes Netflixa, podczas wizyty w Polsce z okazji 10‑lecia obecności firmy w kraju i otwarcia nowego biura.
Warszawski hub odpowiada za cztery główne obszary:
- technologie wspierające produkcję filmów i seriali (m.in. narzędzia do przeglądu materiałów i pracy na planie w czasie rzeczywistym),
- rozwój globalnej infrastruktury serwisu opartej na chmurze, danych i personalizacji,
- narzędzia wspierające segment gier – od produkcji po publikację,
- rozwiązania związane z bezpieczeństwem, komunikacją i personalizacją doświadczeń użytkowników.
„Działamy w oparciu o wysoki poziom zaufania i dużą swobodę, połączone z silnym poczuciem odpowiedzialności i realnym wpływem na nasz globalny biznes. Ta kultura umożliwiła naszym warszawskim inżynierom wprowadzenie innowacji modernizujących tradycyjne procesy produkcji w branży rozrywkowej, co pozwala twórcom i partnerom współpracować z nami w sposób bardziej efektywny, a w rezultacie oferować jeszcze lepsze doświadczenia naszym widzom” – twierdzi Łukasz Romaniuk, Content Engineering Director w warszawskim biurze Netflixa.
Wraz z rozwojem obszarów takich jak transmisje na żywo, gry i nowe formaty rozrywki, warszawski hub staje się coraz ważniejszym centrum inżynieryjnym Netflixa. Firma aktywnie rekrutuje już na stanowiska inżynieryjne w Warszawie. Pod poniższym linkiem można uzyskać więcej informacji o aktualnie otwartych rolach.






