CIORynekPolecane tematy

Accenture i Apple będą wspólnie pracować nad rozwojem aplikacji biznesowych dla iOS

Tworzone wspólnie rozwiązania biznesowe dla platformy iOS mają wspierać zmiany operacyjne wynikające z realizacji projektów cyfrowej transformacji. W pierwszej kolejności powstaną zapewne aplikacje związane z obszarem marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta.

Accenture i Apple będą wspólnie pracować nad rozwojem aplikacji biznesowych dla iOS

Wedle zapowiedzi w strukturach działu Accenture Digital Studios powstaną rozproszone geograficznie zespoły odpowiedzialny za tworzenie rozwiązań dla urządzeń mobilnych Apple. W ich prace mają być zaangażowani także specjaliści oddelegowani z firmy Apple, a także eksperci ds. warstwy użytkownika, inżynierowie odpowiedzialni za optymalizacje sprzętowe, projektanci oprogramowania, programiści oraz architekci i inżynierowie danych. Efektem prac nowego zespołu ma być powstanie nowych, innowacyjnych narzędzi biznesowych dla użytkowników biznesowych korzystających z urządzeń, takich jak iPad, czy iPhone.

Nowy dział będzie też zaangażowany w realizację usług biznesowych związanych m.in. z integracją aplikacji mobilnych dla platformy iOS z różnego rodzaju systemami biznesowymi, a także wdrożeniami i migracją do aplikacji biznesowych dla urządzeń mobilnych Apple.

Przedstawiciele obu firm zapewniają, że szczególny nacisk zostanie położony na wykorzystanie charakterystycznych dla platformy iOS łatwości obsługi i bezpieczeństwa. Rozwijane w ramach współpracy firm Accenture i Apple rozwiązania mają pozwalać na rozszerzanie strumieni przychodów, zwiększenie produktywności, poprawę satysfakcji klientów, a także – ograniczenie kosztów operacyjnych.

Nowy dział będzie też zaangażowany w realizację usług biznesowych związanych m.in. z integracją aplikacji mobilnych dla platformy iOS z różnego rodzaju systemami biznesowymi, a także wdrożeniami i migracją do aplikacji biznesowych dla urządzeń mobilnych Apple. W tym kontekście zastosowanie znaleźć mają m.in. technologie rozwijane przez Apple we współpracy z firmami, takimi jak SAP i Cisco. Zapowiadany jest też rozwój narzędzi wpisujących się w koncepcję Internetu Rzeczy. Mają to być m.in. rozwiązania integracyjne, aplikacje, szablony i predefiniowane fragmenty kodu źródłowego, które ułatwią wykorzystywanie danych napływających z czujników IoT w aplikacjach dla środowiska iOS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *