MENU

Accenture w katowickim Delivery Center zatrudni 500 osób

17 lipca 2017Praca, Programiści

Nowo otwarte biuro Accenture w Katowicach pomoże efektywniej wspierać klientów w cyfrowej zmianie. Firma przywiduje, że Delivery Center w Katowicach do końca 2017 zatrudni 60 specjalistów, by docelowo do 2020 zatrudniać do 500 pracowników.

Accenture otwiera swoje drugie biuro Delivery Center w Polsce. Obok Łodzi, gdzie firma obecna jest od 2005 roku, Katowice są kolejnym ośrodkiem świadczącym klientom kompleksowe usługi z zakresu technologii, w tym obsługi i rozwoju aplikacji oraz integracji systemów.

„Accenture Delivery Center for Technology” w Katowicach będzie tworzone przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających szerokie kompetencje w zakresie tradycyjnych  i innowacyjnych technologii informatycznych. Zadaniem nowego biura „Delivery Center” będzie pomoc klientom we wdrażaniu cyfrowej zmiany w ich przedsiębiorstwach.

Dzięki polskim specjalistom i dostępowi do globalnych zasobów Accenture oraz używając zaawansowanych narzędzi i metod zarządzania projektami, klienci Accenture Delivery Center w Polsce otrzymają unikalne wsparcie, niezbędne do przeprowadzenia cyfrowej transformacji.

Na kolejną lokalizację dla Accenture Delivery Center w Polsce wybraliśmy Katowice, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Dostrzegamy w tym mieście potencjał i możliwości dla wzrostu naszej praktyki” – powiedział Witold Rogowski, dyrektor zarządzający Delivery Center. „Otwarcie nowego biura i stworzenie zespołu specjalistów z zakresu nowych technologii właśnie w Katowicach odzwierciedlają nasze silne zaangażowanie w proces doskonalenia usług dostarczanych lokalnym klientom. Naszym celem jest przekuwanie rozwiązań IT w ich sukces” – dodał.

Mamy świadomość jak duże znaczenie ma dla miasta Katowice przyciągnięcie kolejnej już prestiżowej marki, jaką jest Accenture. Inwestycja tej rangi wpływa znacząco zarówno na postrzeganie atrakcyjności inwestycyjnej Katowic w oczach innych inwestorów, jak i na postrzeganie potencjału miasta przez samych katowiczan oraz mieszkańców metropolii” – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach. Pracuje w nich ponad 4400 pracowników.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »