BranżaRynek

Adyen wprowadza rozwiązanie open banking

Adyen, globalna platforma technologii finansowych, ogłosiła wprowadzenie na rynek usługi otwartej bankowości (ang. open banking). Rozwiązanie pay-by-bank zostało zrealizowane we współpracy z Tink, otwartą platformą bankową, która umożliwia instytucjom finansowym, fintechom i startupom tworzenie produktów i usług finansowych, i jest odpowiedzią na rozwijaną przez firmę platformę unified commerce.

Adyen wprowadza rozwiązanie open banking

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań open banking ma pomóc klientom firmy w osiągnięciu spójnego doświadczenia cyfrowych finansów. „Dzisiejsi konsumenci oczekują różnorodnych opcji płatności” – mówi Edgar Verschuur, Head of Global Acquiring w Adyen. „Dzięki naszemu rozwiązaniu open banking, kupujący mogą płacić bezpośrednio z własnego, zaufanego banku. Wprowadzamy innowacje, aby zaspokoić potrzeby konsumentów, zapewniając szeroką gamę wygodnych, szybkich i bezpiecznych opcji płatności. Partnerstwo na rzecz otwartej bankowości z Tink jest najnowszym przykładem, który pozwala nam realizować ten cel” – dodaje.

Wprowadzona przez Adyen technologia umożliwia przedsiębiorstwom łatwą integrację z instytucjami finansowymi, a konsumentom dokonywanie płatności bezpośrednio z preferowanego banku. W efekcie, zapewnia większy wybór i wygodę na etapie płatności, przelewy bankowe z kolei pozwalają kupującym zachować większą przejrzystość w zakresie stanu ich konta.

Warto dodać, że funkcja otwartej bankowości Adyen została zaprojektowana jako rozwiązanie typu white-label, dzięki czemu na wyciągach bankowych konsumentów widnieje tylko nazwa firmy. Gdy kupujący wybierze płatność za pomocą banku, zostanie mu automatycznie przedstawiona metoda uwierzytelniania jego banku. Opcja otwartej bankowości Adyen jest dostępna we wszystkich głównych systemach operacyjnych, w tym API, web, urządzeniach iOS i Android. Dotychczas jednak usługi te zostały wstępnie zintegrowane z nowym rozwiązaniem tylko w Wielkiej Brytanii, zaś ich rozszerzenie na inne rynki europejskie ma nastąpić w 2023 roku.

Przeczytaj również
Polscy CFO wciąż zdystansowani do czynników ESG
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.