Biznes

Akademia Leona Koźmińskiego we współpracy z Oracle wykształci liderów biznesu pod kątem AI i Big Data

Studenci kierunków Big Data Science i AI Management na Akademii Leona Koźmińskiego zyskają dostęp do najnowszego oprogramowania tworzonego przez dział badań i rozwoju Oracle. Warszawska uczelnia jest jedną z zaledwie pięciu europejskich organizacji biorących udział w nowym programie Oracle Data Science Early Adopter.

Akademia Leona Koźmińskiego we współpracy z Oracle wykształci liderów biznesu pod kątem AI i Big Data

Jak twierdzą przedstawiciele producenta, rozwiązania Oracle Data Science zostały zaprojektowane z myślą o tworzeniu, szkoleniu i wdrażaniu modeli automatycznego uczenia oraz zarządzania nimi w celu zapewnienia większych sukcesów projektów w dziedzinie analizy danych opartych na współpracy. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego będą mieć dostęp do nowych informacji na temat tych narzędzi, a także zyskają możliwość współpracy z zespołami Oracle w celu budowy modeli analitycznych. To w przyszłości ma im pozwolić wejść na rynek pracy w charakterze ekspertów ds. analizy danych dysponujących poszukiwanymi przez pracodawców kompetencjami.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasi studenci programu Big Data Science będą mogli uczestniczyć w tak innowacyjnym projekcie i poznać z pierwszej ręki różne zastosowania Machine Learning. Wymiana doświadczeń, jak również możliwość współtworzenia  rewolucyjnego na skalę globalną rozwiązania z firmą Oracle daje naszym studentom ogromne możliwości rozwoju kompetencji, ale również wykorzystania swojej wiedzy w praktyce” – powiedziała prof. Aneta Hryckiewicz, liderka programu Master in Big Data Science na Akademii Leona Koźmińskiego.

Korzyści płynące z partnerstwa

Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła już pięć inicjatyw w zakresie Big Data i analizy danych, a wkrótce utworzy dedykowany zespół pod kierownictwem wybranego CDO (Chief Data Officer), składający się z inżynierów, administratorów oraz analityków danych, zapewniają przedstawiciele uczelni.

Dzięki uczestnictwie w programie Oracle Data Science Early Adopter uczelnia zyska m.in.:
• pełny dostęp do środowiska Oracle Data Science Cloud Environment;
• możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań opartych na tym środowisku;
• udział w tworzeniu produktów o funkcjonalnościach Data Science;
• bezpośrednią cotygodniową komunikację z działem rozwoju produktów Oracle;
• możliwość zadawania proaktywnych pytań dotyczących rozwiązywania problemów;
• możliwość udostępniania udanych projektów biznesowych użytkownikom biznesowym.

Współpraca z Oracle w dziedzinie badań i rozwoju ma także przyspieszyć realizację projektów Akademii w dziedzinie innowacji i wznieść szkolnictwo na wyższy poziom. „Mocno wierzymy w to, że to partnerstwo i współpraca przyniosą korzyści nie tylko Akademii Leona Koźmińskiego i Oracle, lecz także wszystkim instytucjom publicznym, towarzystwom i przedsiębiorstwom współpracującym z Uczelnią oraz Oracle w Polsce” — powiedział Tomasz Przybyszewski, Oracle Regional Manager.

O tym, że na wspomnianej współpracy skorzystają również studenci programu Management and Artificial Intelligence, przekonana jest także prof. Aleksandra Przegalińska, liderka programu studiów licencjackich Management & AI na Akademii Leona Koźmińskiego. „Wzmocnią tym samym nie tylko swoje kompetencje w zakresie data science, ale także osadzą je w realnej biznesowej praktyce wraz z Oracle, jako wzorem do naśladowania. Akademia czerpie duże korzyści z chmury i narzędzi Oracle, jak również z rozbudowanych warsztatów, wspierając tym samym ambicję uczelni, którą jest wykształcenie przyszłej generacji liderów biznesowych, dobrze znających język sztucznej inteligencji i Big Data” — podsumowuje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *