InfrastrukturaBranżaRynek

AMD wprowadza na rynek nową rodzinę procesorów Ryzen 7

Prace nad procesorami Ryzen zajęły cztery lata i ponad 2 mln godzin pracy inżynierów AMD. Od dziś dostępne są w przedsprzedaży u ponad 180 sprzedawców i producentów OEM.

AMD wprowadza na rynek nową rodzinę procesorów Ryzen 7

„Cztery lata temu rozpoczęliśmy prace nad naszym rdzeniem Zen chcąc osiągnąć niespotykany dotąd generacyjny wzrost wydajności” – powiedziała Dr. Lisa Su, prezes i dyrektor generalna AMD. „2 marca entuzjaści i gracze na całym świecie będą mogli zaznać możliwości Zena w akcji, ponieważ tego dnia będzie miała miejsce premiera procesorów Ryzen 7” – dodaje.

Jak podaje AMD, w najbliższego miesiąca powinno się udać przygotować rozwiązanie pozwalające ustawić odpowiedni profil dla systemu Windows, który zapewni optymalną wydajność w trybie wysokiej wydajności oraz optymalną efektywność energetyczną w trybie zbalansowanym.

Testy wydajnościowe procesora Ryzen 7

Firma AMD zaprojektowała procesory Ryzen 7 w szczególności właśnie z myślą o graczach komputerowych, twórcach i entuzjastach. Są to układy 8-rdzeniowe, 16-wątkowe i wykorzystują nową platformę AM4. Flagowy Ryzen 7 1800X w testach wydajnościowych okazał się najszybszym na świecie 8-rdzeniowym procesorem dla komputerów stacjonarnych, zaś Ryzen 7 1700 to najbardziej energooszczędny procesor tej klasy.

W testach wykorzystano program Cinebench R15 pracujący w trybie wielowątkowym oraz w transkodowaniu wideo bazującym na oprogramowaniu Handbrake. Ponadto ten sam procesor AMD zapewniał porównywalną wydajność w grach w rozdzielczości 4K.

Rodzina procesorówModelZegar (GHz)Zegar turbo (GHz)TDPSugerowana cena
Ryzen 71800X3.6495W2499 PLN
Ryzen 71700X3.43.895W1939 PLN
Ryzen 7170033.765W1589 PLN
Przeczytaj również
Windows będzie lepiej dostosowany do dzisiejszych realiów. Microsoft pokazał Windows 11

Nowe systemy chłodzenia AMD

Wraz z procesorami Ryzen firma AMD zaoferuje też nowe systemy chłodzenia, które bazują na rozwiązaniach z rodziny Wraith. Wśród kolejnej generacji systemów z tej rodziny znajdą się Wraith Spire oraz Wraith Stealth, które zapewnić mają dużą wydajność przy niemal zupełnie cichej pracy (na poziomie 32 decybeli). Wraith Spire będzie dołączany do zestawów detalicznych oraz komputerów z procesorami Ryzen 7 1700.

Spodziewamy się nawet 82 różnych modeli płyt głównych AM4, a wkrótce nowych super wydajnych komputerów z procesorami Ryzen od zarówno największych producentów komputerów, jak i lokalnych integratorów czy producentów OEM. Niezwykłe wsparcie w przedsprzedaży u tak wielu sprzedawców internetowych na całym świecie pokazuje, że nasz ekosystem oraz partnerzy w pełni wspierają nas, AMD i nasze dążenie do tego, żeby przywrócić innowacyjność i konkurencyjność na gruncie wydajnych komputerów” – powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Computing and Graphics AMD.

“Wysłaliśmy ponad 300 zestawów deweloperskich do studiów tworzących gry, aby mogły zoptymalizować swoje aktualne i przyszłe gry dla całkowicie nowego procesora Ryzen. Przykładowo studio Bethesda chce optymalizować gry pod kątem procesorów Ryzen poprzez wykorzystanie Vulkan API. Dotyczy to zarówno gier następnej generacji, dodatków DLC, jak i aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości. Jesteśmy na dobrej drodze, aby w 2017 roku przekazać ponad 1000 systemów deweloperskich” – dodaje John Taylor, wiceprezes korporacyjny ds. światowego marketingu AMD.

Przeczytaj również
Nowa, elastyczna usługa Fujitsu pomoże w zabezpieczeniu danych bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *