InfrastrukturaBranża ITRynekPolecane tematy

Infinix oficjalnie wchodzi do Polski z nową linią smartfonów

Na polskim rynku oficjalnie zadebiutowały najnowsze urządzenia mobilne marki Infinix. Smartfony z rodziny NOTE 12 mają wyróżniać się mocną konfiguracją oraz korzystnym stosunkiem wydajności do ceny. Pierwsze urządzenia trafiły już do oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Infinix oficjalnie wchodzi do Polski z nową linią smartfonów

Podczas pierwszego oficjalnego wydarzenia marki Infinix w Polsce oficjalnie zaprezentowano trzy smartfony z rodziny NOTE 12. Mowa tu o smartfonach NOTE 12 PRO, NOTE 12 PRO 5G oraz NOTE 12 G96. Wszystkie trzy tej rodziny urządzenia wyposażono w wykonane w technologii AMOLED ekrany o przekątnej 6,7 cala i rozdzielności FHD+. Wszystkie urządzenia Infinix dostępne obecnie w ramach linii NOTE 12 dysponują też akumulatorem o pojemności 5000 mAh oraz wsparciem dla technologii szybkiego ładowania z mocą 33W. Wszystkie posiadają też gniazdo słuchawkowe. Nowe smartfony Infinix pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12 uzupełnionego autorską nakładką firmy Infinix – XOS 10,6.

Spośród zaprezentowanych urządzeń najbardziej rozbudowaną konfiguracją dysponuje Infinix NOTE 12 PRO. Smartfon ten wyposażono bowiem w najnowszy, wykonany w technologii 6nm procesor MediaTek Helio G99, a także 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Co ciekawe, pamięć operacyjną można dodatkowo powiększyć o maksymalnie 5 GB za sprawą integracji obszaru pamięci RAM i ROM. Model ten wyposażono również w rozbudowany zestaw aparatów fotograficznych, na który składa się m.in. obiektyw przedni o rozdzielczości 16 Mpx, a także tylny układ trzech obiektywów – główny o rozdzielczości 108 Mpx z przysłoną F 1,75 i poczwórną lampą błyskową, a także obiektyw do mikrofotografii oraz obiektyw głębi ostrości AI. W przypadku tego urządzenia szczególną wagę położono m.in. na zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownikom korzystającym z gier mobilnych. I tak, Infinix NOTE 12 PRO posiada m.in. unikalny system obsługi dotyku oraz silnik wibracyjny 4D, dzięki którym rozrywka ma stać się bardziej interaktywna i wciągająca. Cyfrową rozrywkę wspierać ma też szereg innowacji aplikacyjnych firmy Infinix, w tym funkcja wyciszająca powiadomienia podczas gry oraz przypominająca o potrzebie przerwania gry i odpoczynku po określonym czasie. Smartfon posiada także podwójne głośniki, które wspierają standard DTS.

Infinix oficjalnie wchodzi do Polski z nową linią smartfonów

Z kolei smartfon Infinix NOTE 12 PRO 5G, jako jedyne z zaprezentowanych urządzeń, pozwala na korzystanie z pełni możliwości, które zapewniają sieci komórkowe pracujące w standardzie 5G. Urządzenie to dysponuje jednak mniej rozbudowaną konfiguracją niż Infinix NOTE 12 PRO. Pracuje bowiem pod kontrolą układu MediaTek Dimensity 810 i dysponuje 128 GB pamięci masowej. Infinix NOTE 12 PRO 5G dysponuje analogicznym zestawem obiektywów co Infinix NOTE 12 PRO. Oba urządzenia różnią się jednak m.in. designem oraz układem samych obiektywów.

Bazowym urządzeniem serii NOTE 12 jest Infinix NOTE 12 G96. Smartfon został bowiem wyposażony w procesor MediaTek Helio G96, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. Zestaw obiektywów fotograficznych Infinix NOTE 12 G96 jest analogiczny jak w przypadku wspomnianych wyżej urządzeń, z zastrzeżeniem jednak, że główny obiektyw tylny posiada tu rozdzielczość 50Mpix.

Nowe urządzenia są już oficjalnie dostępne w największych polskich sieciach handlowych. Sugerowana cena detaliczna urządzeń Infinix NOTE 12 Pro oraz Infinix NOTE 12 Pro 5G to 1399zł. Smartfon Infinix Note 12 G96 kosztuje natomiast o 200zł mniej. Poza telefonami Infinix NOTE 12 w Polsce oficjalnie dostępne są także urządzenia linii Hot, a także Smart.

Co ciekawe, jeszcze w tym roku do sprzedaży w Polsce trafić mają innowacyjne urządzenia Infinix Zero. Skierowane do najbardziej wymagających użytkowników smartfony mają wykorzystywać m.in. szereg autorskich innowacji technologicznych firmy Infinix. Jedną z nich będzie – zaprezentowana w czerwcu br. – technologia Thunder Charge zapewniająca możliwość ładowania urządzenia z mocą nawet 180W i pozwalająca na zapełnienie połowy pojemności typowego akumulatora w ciągu niecałych 5 minut.

Infinix oficjalnie wchodzi do Polski z nową linią smartfonów

Co ważne, premiera urządzeń Infinix linii NOTE 12 była pierwszym oficjalnym wydarzeniem zorganizowanym przez tego producenta w Polsce. Firma zapowiedziała uruchomienie lokalnych struktur w naszym kraju pod koniec drugiego kwartału br. Formalnie, lokalne struktury Infinix zostały uruchomione w sierpniu. Na czele polskiego oddziału firmy Infinix stoi Ryszard T. Lindner, wcześniej związany m.in. z firmami ALSO Group oraz Orange Polska. Wedle zapowiedzi, kolejne miesiące przyniosą m.in. dynamiczny rozwój oferty urządzeń Infinix oferowanych polskim odbiorcom. Zapowiadana jest też dynamiczna ekspansja firmy na inne rynki naszego regionu.

Dodajmy, że marka Infinix należy do wywodzącej się z Hongkongu firmy Infinix Mobile. Jest to spółka zależna chińskiego koncernu Transsion (Shenzhen Transsion Holdings Co Ltd), która powstała na bazie przejętej w 2011 roku firmy Sagem Wireless. Obecnie Infinix Mobile prowadzi działalność na kilkudziesięciu światowych rynkach, m.in. Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu, zaś marka Infinix jest obecnie jedną z najszybciej na świecie rozwijających się marek telefonów komórkowych i jedną z najpopularniejszych w krajach rozwijających się z regionów Azji i Afryki. Firma Infinix posiada własne fabryki zlokalizowane m.in. w Chinach, Etiopii, Indiach i w Pakistanie. Tego typu dywersyfikacja geograficzna ma pozwalać na skrócenie globalnych łańcuchów dostaw oraz zwiększenie dostępności urządzeń Infinix na globalnych rynkach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *