Branża ITRynekPolecane tematy

Andrzej Dopierała prezesem Asseco Data Systems

Zarząd Asseco Poland zdecydował o powołaniu spółki Asseco Data Systems (ADS). Powstanie ona poprzez połączenie sześciu polskich firm z Grupy Asseco – ADH-Soft, CK ZETO Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI ZETO Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. 

Andrzej Dopierała prezesem Asseco Data Systems

Łączne przychody wszystkich tych sześciu spółek za rok 2014 – wg raportu ITwiz Best 100 – to ok. 244 mln zł. Dałoby to firmie 36. pozycję w rankingu ITwiz Best 100, tuż za Integrated Solutions.Asseco Data Systems będzie dostarczało produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Działalność spółki skoncentrowana zostanie na obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji administracji samorządowej na rynku lokalnym” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Wcześniej Asseco Poland planowało – na bazie przejmowanych Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej (ZETO) – stworzyć ogólnopolskiego integratora, specjalizującego się w projektach infrastrukturalnych. Przez jakiś czas także Andrzej Dopierała był prezesem zarządu “wirtualnej” spółki Asseco Systems. Dziś dodawane są do tego usługi związane z wdrożeniami oprogramowania i usługami szkoleniowymi.

Firma oferować będzie rozwiązania i oprogramowanie dla administracji samorządowej (dotychczas zajmowało się tym Z.U.I. Otago) oraz firm. W ofercie ADS znajdą się także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej (oferta ADH-Soft). Ma to być także największe polskie centrum, obsługujące podpis elektroniczny (kompetencje Unizeto Technologies). Zakres działania spółki obejmie obszar zarządzania dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej (CK ZETO Łódź i PI ZETO Bydgoszcz). Stanie się ona liderem sektora usług szkoleniowych i dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji (Combidata). ADS będzie także zarządzało nowoczesnymi ośrodkami przetwarzania danych.

W ramach jednej firmy skupimy unikatowe kompetencje blisko tysiąca ekspertów i specjalistów. Pozwoli nam to stać się wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT” – powiedział Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems, który do Asseco Poland przeszedł dwa lata temu, we wrześniu 2013 r.

Głównym celem powołania Asseco Data Systems jest stworzenie lepszych możliwości do rozwoju biznesu niż te, które wcześniej miały firmy, wchodzące w skład nowej spółki. Pozwoli też na pozyskiwanie większych kontraktów oraz dodatkowego kapitału na inwestycje. Spółka skorzysta również z potencjału, związanego z rozpoznawalnością oraz ugruntowaną pozycją marki Asseco. Duża skala działania ADS przełoży się także na silniejszą pozycję wewnątrz całej Grupy Asseco” – przekonują przedstawiciele firmy.

Przewidywana jest bliska współpraca z pionem infrastruktury Asseco Poland (kierowanym przez Andrzeja Dopierałę), ale także tworzenie wspólnych ofert z innymi spółkami z Grupy Asseco Poland, np. z Asseco Business Solutions, specjalizującym się w systemach ERP. W ofercie ADS będzie też kilka produktów, które mogą zaistnieć poza granicami Polski. W ich sprzedaży mogą pomóc zagraniczne spółki z Grupy.

Działalność operacyjną Asseco Data Systems rozpocznie na początku 2016 r. w dziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Struktura firmy oparta zostanie na pionach biznesowych, które będą odpowiadały za określone produkty, usługi oraz klientów. Pozwoli to na efektywny i usystematyzowany podział zadań, a w konsekwencji wysoki poziom obsługi klientów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *