Branża ITRynek

Arcus S.A. został partnerem strategicznym Sharp Electronics

Na mocy zawartej umowy Arcus będzie oferował na terenie Polski produkty, oprogramowanie i usługi firmy Sharp. Strategiczna współpracą z firmą Sharp oznacza m.in. rozszerzenie oferty firmy Arcus dla sektora edukacyjnego, medycznego i administracji publicznej.

Arcus S.A. został partnerem strategicznym Sharp Electronics

Zawarta umowa partnerska obejmuje wszystkie kategorie produktowe. Dotyczy zatem: urządzeń wielofunkcyjnych, materiałów eksploatacyjnych, monitorów profesjonalnych i interaktywnych, terminali POS, komputerów z linii Dynabook, a także systemów zarządzania komunikacją, rezerwacji sal, automatyzacji recepcji, zarządzania środowiskiem druku, zarządzania flotą, systemów do skanowania oraz rozwiązań klasy Enterprise Content Management.

„Partnerstwo z Arcus S.A. jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszej strategii na lata 2018 – 2021, która zakłada nie tylko dywersyfikację naszego biznesu w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej, ale także naszych kanałów sprzedaży” – powiedział Jacek Klekowski, dyrektor zarządzający Sharp Electronics CEE

Obecna strategia Arcus S.A. zakłada rozwój oferty w trzech obszarach biznesowych: zarządzania obiegiem dokumentu i korespondencją masową, dostarczania rozwiązań i usług z zakresu telematyki oraz inteligentnych sieci, a także integrowania rozwiązań ICT (technologii informacyjno-telekomunikacyjne). Jak informują przedstawiciele firmy, oferta w każdym z wymienionych segmentów budowana jest w oparciu o innowacyjne i zintegrowane rozwiązania obejmujące zarówno urządzenia, oprogramowanie, jak i usługi. Spółka zamierza aktywnie pozyskiwać nowych klientów z sektora publicznego, korporacyjnego oraz MSP.

„Analizując sytuację w branży, stwierdziliśmy, że poszerzenie oferowanych rozwiązań o partnerstwo z Sharpem przyniesie nam perspektywiczne korzyści. Dzięki temu strategicznemu aliansowi wzbogaciliśmy ofertę branżową, skierowaną m.in. do sektora edukacyjnego, medycznego i administracji publicznej” – powiedział Michał Czeredys, prezes zarządu Arcus S.A.

Przypomnijmy, że Grupa Arcus to dostawca inteligentnych rozwiązań oraz zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. Firma jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions i Pitney Bowes w Polsce. Arcus i spółka zależna Arcus Systemy Informatyczne oferują usługi integracji rozwiązań ICT. Kolejną spółką wchodzącą w skład Grupy Arcus jest DocuSoft Sp. z o.o. produkujący systemy do obiegu informacji. Do największych klientów Grupy należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *