Rynek

Ariadnext by IDnow będzie działać w Polsce pod główną marką Grupy – IDnow

Nowa nazwa będzie obowiązywać od stycznia 2023 roku i ma na celu wzmocnienie pozycji firmy na europejskim rynku cyfrowego potwierdzania tożsamości – poinformowali przedstawiciele Ariadnext by IDnow. W Polsce spółka rozwija partnerstwa z takimi firmami jak Autenti i Asseco Data Systems.

Ariadnext by IDnow będzie działać w Polsce pod główną marką Grupy – IDnow

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku francuska firma Ariadnext, specjalizująca się w zdalnej weryfikacji tożsamości i tworzeniu tożsamości cyfrowych, połączyła się z IDnow, dostawcą rozwiązań do potwierdzania tożsamości z siedzibą w Niemczech. Od tego czasu spółka działa pod nazwą Ariadnext by IDnow, a połączenie portfolio produktów obu firm pozwoliło stworzyć jedną z najszerszych ofert rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości. Półtora roku po fuzji zespół zarządzający podjął decyzję o włączeniu polskiej filii pod markę IDnow.

“W obecnym kontekście, niezbędne jest włączenie polskiej filii pod markę IDnow. Przyjmując w Polsce tę samą nazwę i tożsamość marki, naszą ambicją jest pójście dalej razem oraz zaoferowanie naszym klientom różnorodnych, bezpiecznych rozwiązań dostosowanych do wszystkich ich zastosowań i przepisów” – skomentował Marc Norlain, CEO i współzałożyciel Ariadnext, członek zarządu IDnow.

Jak zapewniają przedstawiciele spółki, ambicją IDnow jest stworzenie bezgranicznego, globalnego ekosystemu zgodnego ze wszystkimi zasadami i przepisami związanymi z weryfikacją tożsamości. Dzięki zaufanym relacjom z europejskimi regulatorami oraz organizacjami normalizacyjnymi, IDnow wspiera przedsiębiorstwa szerokim portfolio rozwiązań w zakresie tożsamości wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które można sparować z czatem wideo, ręcznymi kontrolami oraz kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi (QES). Wszystkie rozwiązania są dostępne w ramach jednej kompletnej platformy potwierdzania tożsamości, z której klienci mogą wybierać potrzebne w danym momencie narzędzia – od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, z opcją weryfikacji online lub w punktach sprzedaży. Ponadto IDnow już teraz przygotowuje się do przyszłego projektu portfela europejskiego, mającego zapewnić każdemu obywatelowi cyfrowy portfel tożsamości ważny w całej Unii Europejskiej – podsumowali specjaliści IDnow.

Przeczytaj również
SAP i Operator Chmury Krajowej podpisali strategiczną umowę o współpracy
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *