Branża ITRynek

ASBIS opublikował przychody za kwiecień 2022 roku

Według wstępnych danych szacunkowych, dystrybutor rozwiązań i usług IT wypracował w tym miesiącu skonsolidowane przychody na poziomie ok. 143 mln USD, wobec 225 mln USD w kwietniu 2021 roku. „Kwiecień i maj to historycznie najsłabsze miesiące w roku pod względem sprzedaży w naszej branży. Osiągnięty wynik jest jednak zgodny z naszymi założeniami, które przyjęliśmy do przygotowania prognozy finansowej” – skomentował Costas Tziamalis, wiceprezes Grupy ASBIS.

ASBIS opublikował przychody za kwiecień 2022 roku

Jak wskazują przedstawiciele ASBIS, spółka intensyfikuje działania na rynkach, na których jest obecna od lat, i na których do tej pory nie była skoncentrowana. “Już teraz obserwujemy, że kraje takie jak Azerbejdżan czy Gruzja rosną bardzo ładnie. Również Ukraina zaczyna powoli swoją działalność biznesową. Widać znaczący wzrost sprzedaży w kwietniu, w porównaniu z marcem, jednak wciąż nie są to poziomy, które notowaliśmy rok wcześniej. Najwyższą sprzedaż w kwietniu zanotowaliśmy w Kazachstanie i na Słowacji, natomiast na rynkach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w większości w większości trwał sezon świąteczny” – powiedział Costas Tziamalis.

Przypomnijmy, że w I kwartale 2022 roku przychody ze sprzedaży Grupy ASBIS wyniosły 694,6 mln USD, co oznacza, że były 5% niższe niż wypracowane w analogicznym okresie ubiegłego roku (733,4 mln USD). Pomimo spadku przychodów, spółka zwiększyła w omawianym okresie swoją zyskowność, wypracowując zysk netto na poziomie 16 mln USD, czyli o 6% wyższy niż w I kw. 2021 roku (15,3 mln USD). Grupa poprawiła również marżę zysku brutto do poziomu 7,61% z 6,43% w I kw. 2021 roku.

Dodajmy, że Polska znajduje się wśród dziesięciu krajów o najwyższych przychodach w Grupie ASBIS, zajmując w I kwartale 2022 roku 8. miejsce z przychodami na poziomie blisko 23 mln USD (wzrost o 2% względem analogicznego okresu ubiegłego roku).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *