PracaRynek

Aviva rozwija centrum eksperckie ASEC w obszarze IT

Choć ASEC (Aviva Services – Expertise Centre) najbardziej znane jest jako największe centrum aktuarialne w Polsce, równolegle rozwija obszar IT, w którym zatrudnia obecnie blisko 50 osób. Zespół ten zajmuje się obsługą kluczowych systemów globalnych grupy Aviva, począwszy od systemów aktuarialnych, raportowania finansowego, przez kadrowe, zarządzania ryzykiem i prawne.  

Aviva rozwija centrum eksperckie ASEC w obszarze IT

ASEC zwiększa obecnie zakres wsparcia dla rynków strategicznych Avivy (Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanady) oraz samej centrali grupy. Jak poinformowali przedstawiciele warszawskiego centrum, rozpoczęto pracę w kilku nowych obszarach: wsparcia wyliczenia bilansu i wymogu kapitałowego grupy, oceny szeroko rozumianego ryzyka modeli (w tym aktuarialnych, finansowych) oraz optymalizacji procesu i metodologii raportowania spółek życiowych w Irlandii.

“Kontynuujemy też wsparcie dla rynków, które Aviva zdecydowała się sprzedać, czyli Włoch i Francji. Zależy nam, żeby w tym okresie przejściowym, dostarczane przez nas usługi były na tak wysokim poziomie, jak dotychczas” – stwierdziła Alicja Mroczkowska, powołana niedawno na stanowisko prezes spółki Aviva Services, prowadzącej ASEC.“Nasze kompetencje w zakresie rozwiązań chmurowych, wytwarzania oprogramowania i automatycznych testów, DevOps, Security, systemów SaaS i metodyce Agile, a wkrótce Gildii Scrum Masterów, będziemy dodatkowo wzmacniać ekspertami z rynku. Stajemy się centrum eksperckim również w tym zakresie” – dodała.

Jak zapewniają przedstawiciele centrum, ma one spore doświadczenie w rozwijaniu młodych talentów i tworzeniu ścieżki karier dla nowych pracowników.

“Przygotowujemy kolejną edycję IT Academy oraz stale rozwijamy cykl szkoleń aktuarialnych i finansowych, które wspierają pracowników w szybkim budowaniu i rozwijaniu potrzebnych kompetencji. Inwestujemy dużo czasu w wewnętrzne programy szkoleniowe, aby poprzez wykorzystywanie wiedzy naszych ekspertów tworzyć ciekawe miejsce pracy i podnosić kwalifikacje pracowników. Umożliwiamy również rozwój w obszarze data science, w którym również nasi stażyści mogą brać udział w ciekawych projektach” – zapewniła Alicja Mroczkowska.

ASEC stara się również wspierać indywidualne potrzeby pracowników – zarówno rozpoczynających pracę zawodową, jak i doświadczonych. I tak, osoby studiujące korzystają z możliwości pracy w niepełnym wymiarze etatu, a świeżo upieczeni rodzice – z dodatkowego urlopu „bobasowego” czy skróconych godzin pracy. Zespół pracuje w systemie hybrydowym, wdrożonym już przed pandemią.

“Dzięki temu nasi specjaliści mogą również pracować poza Warszawą. Nie wprowadzamy zbędnych ograniczeń, gdyż miejsce, z którego kontraktujemy się z klientami, ma drugorzędne znaczenie w naszym modelu międzynarodowym. Ważna jest dobra komunikacja i jakość dostarczanych rozwiązań” – podsumowuje Alicja Mroczkowska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *