StartupyRynek

AWS uruchamia Generative AI Accelerator

To globalny program skupiający się na pomocy nowo powstałym startupom w przestrzeni generatywnej sztucznej inteligencji. Zgłoszenia do niego przyjmowane są do 17 kwietnia. Ponadto firma uruchomiła również osobny program akceleracyjny dla wsparcia rozwiązań dla sektora obronnego.

AWS uruchamia Generative AI Accelerator

W trakcie 10-tygodniowego kursu założyciele wybranych startupów tworzących rozwiązania w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję przejdą szkolenie ze strategii wprowadzania takich narzędzi na rynek, optymalizacji uczenia maszynowego, a także otrzymają dostęp do najnowocześniejszych modeli i narzędzi AI.

Inne korzyści wynikające z udziału w programie to m.in.:

  • przyznanie wybranym kandydatom do 300 tys. USD kredytów aktywacyjnych (AWS Activate Credits),
  • wsparcie mentorów – zarówno technologiczne, jak biznesowe – dopasowane do branży, rynku i etapu rozwoju,
  • sesje demonstracyjne z potencjalnymi inwestorami i klientami,
  • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z ekspertami branżowymi.

AWS od ponad dwudziestu lat zaangażowany jest w rozwój technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Otwarcie tego akceleratora wpisuje się w misję firmy w kierunku demokratyzacji i szerszego dostępu nowych technologii.

Akcelerator dla startupów z sektora obrony

AWS ogłosił również Europejski Akcelerator Obrony dla startupów związanych z sektorem obrony i bezpieczeństwem narodowym, skupionych m.in. na tematyce cyberodporności, bezpieczeństwa energetycznego i możliwości bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy organizacjami związanymi z sektorem obronnym. Oprócz kredytów aktywacyjnych AWS dla wybranych kandydatów, uczestnicy 4-tygodniowego programu przejdą także:

  • szkolenia w zakresie korzystania z technologii firmy w chmurze,
  • otrzymają opiekę mentorską organizacji sektora obronnego i wsparcie ekspertów technicznych,
  • a także doradztwo biznesowe związane z wejściem na rynek oraz podpowiedzi dotyczące strategii inwestycyjnej.

Podobnie jak w przypadku AI, startupy zgłaszające się do programu mogą pochodzić z całego świata. Warunkami przystąpienia są m.in. chęć współpracy z organizacjami z europejskiego sektora obronnego, a także propozycja w jaki sposób wykorzystano by technologie chmurowe AWS do rozwiązywania wyzwań stojących przed sektorem obronnym. Program realizowany jest przez AWS we współpracy z brytyjską firmą Plexal, wspieraną przez rząd Wielkiej Brytanii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *