Rynek

Bakotech rozszerza ofertę o mobilny VPN firmy NetMotion

Z początkiem września w ofercie firmy Bakotech znalazły się rozwiązania firmy NetMotion. Umożliwiają one m.in. tworzenie bezpiecznych, mobilnych środowisk VPN.

Bakotech rozszerza ofertę o mobilny VPN firmy NetMotion

Przedstawiciele wyspecjalizowanej w dystrybucji rozwiązań bezpieczeństwa oraz narzędzi do monitorowania sieci firmy Bakotech poinformowali o rozszerzeniu oferty o rozwiązanie amerykańskiej spółki NetMotion. Stanowi ono wsparcie m.in. dla pracowników, którzy w swojej pracy regularnie korzystają z aplikacji biznesowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Oprogramowanie NetMotion Mobility pozwala na tworzenie bezpiecznych połączeń VPN z poziomu urządzeń mobilnych. Ma to pozwalać na zabezpieczenie środowisk informatycznych także pod kątem mobilnego dostępu do aplikacji i zasobów firmowych. Funkcjonalność oprogramowania pozwala m.in. na zapewnienie użytkownikom dostępu do określonych aplikacji lub urządzeń firmowych w zależności od zdefiniowanych wcześniej warunków, w tym wymagań związanych z dostępną przepustowością sieci. Oprogramowanie posiada także wbudowane mechanizmy optymalizacji pozwalające na zapewnienie wydajności pracy z aplikacjami biznesowymi na poziomie zbliżonym do tego, osiągalnego za pośrednictwem sieci lokalnej. Według zapewnień producenta z oprogramowania NetMotion Mobility w skali świata korzysta ponad 3 tys. dużych organizacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *