InfrastrukturaSztuczna inteligencjacentra danych / data center

Beyond.pl Data Center 2 uruchamia ofertę kolokacyjną dla rozwiązań AI i ML

Beyond.pl ogłosił pełną gotowość do bezpiecznego i zrównoważonego utrzymywania infrastruktur IT zgodnych z wymaganiami technologicznymi sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Spółka oferuje usługi kolokacyjne dla sektora AI na kampusie multi-tier o docelowej mocy 42 MW (mega wat), zlokalizowanym w Poznaniu.

Beyond.pl Data Center 2 uruchamia ofertę kolokacyjną dla rozwiązań AI i ML
Zdjęcie: Beyond.pl

Wspomniana kolokacja rozwiązań AI świadczona jest w nowych komorach obiektu Beyond.pl Data Center 2, które zostały dostosowane do utrzymania infrastruktur IT o wysokiej gęstości mocy rzędu 40-100 kW na szafę rack. Oferta daje możliwość uruchomienia dowolnej technologii chłodzenia cieczą w dedykowanych komorach. Jak poinformowano, operator jest przygotowany do wdrażania rozwiązań zdefiniowanych i preferowanych przez klientów lub samodzielnego projektowania środowisk kolokacyjnych z wykorzystaniem liquid cooling`u.

“Zapotrzebowanie na utrzymanie środowisk AI jest na rynku gigantyczne, stąd decyzja o dostosowaniu komór w Beyond.pl Data Center 2 pod potrzeby tego sektora. Jesteśmy dziś gotowi technologicznie, jak i kompetencyjnie, na przyjęcie klientów z sektora AI, uczenia maszynowego i wysokowydajnych obliczeń HPC” – zapewnia Piotr Kowalski, Head of Innovation w Beyond.pl. “Kluczową kwestią przy utrzymywaniu rozwiązań AI jest dobór rozwiązań chłodzenia cieczą. Ubiegły rok poświęciliśmy na zapoznanie się z technologiami dostępnymi na rynku, w tym bezpośredniego chłodzenia procesorów (direct-to-chip) i chłodzenia zanurzeniowego (immersion cooling), by w 2024 roku być operacyjnie przygotowanym do szybkiego uruchomiania usług kolokacji dla AI. Naszym wyróżnikiem jest elastyczność w doborze rozwiązań, co jednocześnie oznacza wolność technologiczną dla klientów. Nie narzucamy gotowych scenariuszy, jesteśmy otwarci na aranżację komór zgodnie z wymogami klientów” – dodał.

Centrum danych Beyond.pl, w którym świadczona jest kolokacja AI, wyróżnia się wykorzystywaniem do zasilania w 100% energii odnawialnej oraz bardzo wysoką efektywnością energetyczną (PUE) na poziomie 1.2. Plasuje to Data Center 2 w europejskiej czołówce niskoemisyjnych obiektów, co znacząco ogranicza ślad węglowy kolokowanej infrastruktury IT oraz obniża koszty energii ponoszone przez klientów. Ponadto, kampus w Poznaniu gotowy jest na szybką rozbudowę zarówno pod względem powierzchni, jak i energii na bazie zagwarantowanego kontraktem przyłącza energetycznego. Użytkownicy mogę więc bezpiecznie planować rozbudowę swojej fizycznej infrastruktury IT, zapewniają przedstawiciele Beyond.pl.

Warto również dodać, że Data Center 2 należy do grupy najbezpieczniejszych obiektów w Europie. Obecnie to jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasa 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla obiektów data center.  Jakość usług i ich zgodność z międzynarodowymi standardami potwierdzają również dodatkowe certyfikaty spółki: ISO 27001, PCI DSS, SOC 2 typ 1 oraz typ 2.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *