BranżaRynek

Billennium notuje rekordowe przychody, zapowiada nowy produkt i planuje ekspansję

W 2022 roku firma Billennium osiągnęła rekordowe 351 mln zł przychodu i zwiększyła zatrudnienie o ponad 500 osób. Na 2023 rok planowane jest zaś otwarcie nowych oddziałów w Holandii i Szwajcarii. Jeszcze w tym roku na rynek trafić ma też nowe, autorskie rozwiązanie Billennium dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Billennium notuje rekordowe przychody, zapowiada nowy produkt i planuje ekspansję

Miniony rok firma Billennium zamknęła przychodami na poziomie 351 mln zł, co w skali roku oznacza wzrost na poziomie 26 proc. Przedstawiciele kierownictwa firmy podkreślają, że w dużej mierze jest to efekt restrukturyzacji, która pozwoliła na poprawę efektywności działania organizacji. “Transformacja, którą przeprowadziliśmy w drugiej połowie 2022 roku oraz stworzenie globalnej struktury macierzowej, efektywnej z punktu widzenia realizacji celów, opartej na trzech wymiarach: ofercie, kliencie i lokalizacji, pozwala nam działać zwinniej i skuteczniej oraz lepiej adresować potrzeby interesariuszy na poszczególnych rynkach. Dzięki przyjęciu nowego podejścia jesteśmy bardziej elastyczni, ale i również konkurencyjni w krajach, w których jesteśmy obecni i w których realizujemy projekty dla naszych klientów” – podkreśla Bartosz Łopiński, CEO firmy Billennium.

Jednocześnie, w 2022 roku firma Billennium zwiększyła zatrudnienie – zatrudniono niemal 550 osób. Oznacza to, że obecnie w skali świata Billennium zatrudnia niemal 1,8 tys. pracowników. Co szósty pracuje w oddziałach zagranicznych Billennium w Indiach, Malezji, Kanadzie i Niemczech. W ubiegłym roku firma zatrudniła 542 osoby. Planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia oraz uruchomienie kolejnych oddziałów zagranicznych. Wedle zapowiedzi w 2023 roku Billennium otworzy lokalne biura w Holandii i Szwajcarii. “W ostatnich dwóch latach, otworzyliśmy oddziały w Kanadzie i Niemczech, co okazało się doskonałą decyzją, bo będąc na miejscu, bliżej naszych klientów, łatwiej nam zbudować trwałe relacje i odpowiedzieć na ich potrzeby biznesowe. Dzięki temu zyskaliśmy też dostęp do lokalnych rynków pracy i specjalistów IT, którzy dysponują odpowiednim dla nas zestawem kompetencji. Dlatego w najbliższych miesiącach otworzymy nowe oddziały – w Holandii i Szwajcarii, gdzie zbudujemy zespoły skoncentrowane na realizacji projektów dla naszych partnerów z danego regionu. Oczywiście cały czas będziemy rozbudowywali również nasze zespoły techniczne we wszystkich lokalizacjach, w których obecnie działamy” – dodaje Bartosz Łopiński.

Przeczytaj również
LivePerson otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe

Zapowiadany jest także dalszy rozwój oferty. Kierownictwo firmy Billennium przewiduje m.in. wzmocnienie współpracy z najważniejszymi partnerami technologicznymi spółki i dostawcami technologii chmurowych. Mowa tu m.in. o koncernach, takich jak: Microsoft, Amazon oraz Salesforce. Rozwijana będzie także aplikacja Inperly, która – działając jako rozszerzenie dla środowiska Microsoft Teams – wspiera weryfikację użytkowników oraz zapewnia obsługę podpisów elektronicznych. Wedle zapowiedzi Billennium będzie też realizować projekty wspierające klientów w zwiększeniu efektywności, konkurencyjności oraz pozwalające na osiągnięcie założonych celów biznesowych dzięki wykorzystaniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. “Ostatnie lata to okres przyspieszonej transformacji cyfrowej, a chmura obliczeniowa jest naturalnym środowiskiem do budowania wszelkich aplikacji i systemów wspierających procesy biznesowe organizacji i podstawą dla zaawansowanych rozwiązań wykorzystujących technologię takie jak AI, blockchain, IoT czy big data. Rozwój kompetencji w tym obszarze i ścisła współpraca z najważniejszymi partnerami, czyli AWS, Microsoft czy Salesforce to dla nas cel nr 1. Jesteśmy obecnie na takim etapie, że nasi partnerzy często rekomendują Billennium swoim klientom do realizacji projektów opartych o swoje ekosystemy” – twierdzi Bartosz Łopiński.

Na drugi kwartał br. zapowiadana jest też premiera nowego rozwiązania – Billennium Box. Będzie to oparte na platformie Salesforce i skierowane do małych i średnich firm rozwiązanie wspierające zarządzanie relacjami z klientami oraz leadami sprzedażowymi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *