Zmiany kadrowe

Bogusław Święcicki na czele IT międzynarodowej Grupy Bakels

Globalnym szefem IT w Grupie Bakels został Polak, Bogusław Święcicki. Jako dyrektor ds. technologii teleinformatycznych – Bakels Group ICT Manager – podlega bezpośrednio CEO Grupy Bakels, Patrickowi Gloggnerowi.

Bogusław Święcicki na czele IT międzynarodowej Grupy Bakels
Bogusław Święcicki, FOTO: Archiwum redakcji

Grupa Bakels to prywatna międzynarodowa firma działająca na rynku piekarniczym od ponad 100 lat, która plasuje się w pierwszej czwórce największych firm w swojej branży. Posiada 38 oddziałów i 20 fabryk na całym świecie.

W planach nowego CIO grupy Bakels jest w pierwszej kolejności integracja i standaryzacja działających systemów  oraz przygotowanie Grupy Bakels do  transformacji do Przemysłu 4.0

Jak sam podkreśla, ogromnie cieszy się na nowe wyzwanie i dostrzega wiele wspólnych cech ze swoim doświadczeniem z Grupy Atlas. Także w Bakels chciałby, aby technologia wspierała konsolidację i synergię biznesową, aby była sprzyjała otwieraniu się całej firmy na innowację i na poziomie globalnym była istotnym wyróżnikiem, elementem realnie podnoszącym konkurencyjność.

Bogusław jest ważnym i aktywnym uczestnikiem spotkań CXO HUB – więc podczas jesiennych spotkań będzie okazja, aby osobiście gratulować mu nowej funkcji. Wchodzi też w skład Rady Programowej naszej społeczności. Przez lata dał się doskonale poznać jako CIO w Grupie Atlas, następnie był szefem działu badań i rozwoju w Makolab (na łamach ostatniego wydania wystąpił jeszcze z ramienia Makolab, wspólnie z Michałem Hertlem opowiadając o podejściu do projektów AI). Jest laureatem nagrody Diament CIO przyznanej przez jury złożone z członków Klubu CIO a wraz z firmą zdobył tytuł Lidera Informatyki (w kategorii cyfrowa transformacja).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *