Zmiany kadrowe

Bruno Duthoit od 19 września nowym prezesem Orange Polska

Zgodnie z zapowiedziami, 10 września 2013 roku Maciej Witucki złożył rezygnację z funkcji prezesa tej spółki. Jednocześnie główny akcjonariusz Orange Polska – France Telecom – zaproponował mu stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Zastąpi na nim prof. Andrzeja K. Koźmińskiego, który pozostanie Zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.

Bruno Duthoit od 19 września nowym prezesem Orange Polska
Bruno Duthoit, obejmie stanowisko prezesa Orange Polska 19 września.

Komentując swoją decyzję, Maciej Witucki powiedział: „Od początku roku wdrażamy nową strategię firmy. Pierwsze wyniki pokazują, że zaczyna ona działać. Mamy do dyspozycji nowe narzędzia, jak konwergentna oferta Orange Open, marka nju mobile, albo najlepsza sieć, jaką osiągniemy w wyniku współkorzystania z dostępowej sieci mobilnej. Ponieważ jest to już mój siódmy rok na stanowisku Prezesa Zarządu Orange Polska, wspólnie z akcjonariuszem większościowym zgodziliśmy się, że pomyślny start naszej nowej strategii jest dobrym momentem, bym przekazał pałeczkę dalej w sztafecie. W ciągu najbliższych miesięcy przekażę stanowisko Prezesa Zarządu mojemu następcy. W tym czasie będę nadal z pełnym zaangażowaniem zarządzał firmą, prowadząc ją przez płynny i sprawnie zarządzony proces sukcesji” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Maciej Witucji pełnił funkcję prezesa zarządu Orange Polska (dawniej Telekomunikacji Polskiej) od roku 2006. Wcześniej był m.in. prezesem zarządu Lukas Banku. Z kolei Bruno Duthoit był prezesem Orange w Mołdawii i Armenii, a ostatnio pracował w oddziale tego telekomu w Etiopii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *