Informacje prasoweStrefa IFSWdrożenia

Brytyjska firma budowlana wdraża system IFS Applications 10

Oprogramowanie ma pozwolić m.in. na zautomatyzowanie procesów o krytycznym znaczeniu biznesowym. Ma również ułatwić bieżącą kontrolę nad realizowanymi projektami budowlanymi.

Brytyjska firma budowlana wdraża system IFS Applications 10

Kompleksowe rozwiązanie IFS ułatwi pracę personelu z zaawansowanym wsparciem produkcji projektowej i konstrukcji
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, wdroży system IFS Applications 10, aby zautomatyzować procesy o znaczeniu krytycznym i zapewnić większą przejrzystość operacyjną.

Caledonian Modular stosuje techniki modułowej produkcji prefabrykatów w tradycyjnych konstrukcjach, aby zapewnić wysoką jakość projektów. Przedsiębiorstwo, działające na 40-akrowej lokalizacji mieszczącej zakład produkcyjny i siedzibę, dysponuje największym potencjałem w zakresie produkcji modułowej w obrębie jednego zakładu w branży budownictwa prefabrykowanego w Wielkiej Brytanii. Aby wesprzeć rozwój działalności i połączyć ludzi i procesy z nią związane z nowoczesną infrastrukturą cyfrową, producent prefabrykatów potrzebował pakietu aplikacji dla przedsiębiorstwa, który byłby szczególnie ukierunkowany na kwestie i wyzwania, przed którymi staje budownictwo prefabrykowane.

Firma Caledonian Modular wybrała system IFS Applications 10, ponieważ potrafi on wesprzeć zarówno produkcję projektową, jak i budownictwo w ramach pojedynczej platformy. IFS Applications 10 umożliwi Caledonian Modular przeglądanie wszystkich danych biznesowych z centralnej lokalizacji do monitorowania i analizy, co poszerzy możliwości analityki biznesowej i stanie się nieodzowną częścią nowych procesów i innowacyjnych działań. Z początkiem 2019 r. system IFS Applications 10 będzie stosowany w zakresie od pierwszego kontaktu z klientami począwszy, po szacowanie, planowanie, produkcję, wysyłkę i obsługę posprzedażową. Pakiet będzie również wykorzystywany do zarządzania współpracą z wszystkimi dostawcami i wykonawcami oraz do zarządzania pracownikami i podwykonawcami.

Przeczytaj również
IFS wśród liderów zarządzania cyklem życia produktu

„Wdrożenie systemu firmy IFS jest częścią szerszego procesu usprawniania działalności, łańcucha dostaw i kontroli i poszerzy nasze możliwości jako wiodącego konstruktora prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, zdolnego do realizacji dużych projektów pod klucz, by móc sprostać indywidualnym wymaganiom klientów, przy zachowaniu jakości, kosztów i czasu realizacji, które dotychczas zapewniała zestandaryzowana produkcja prefabrykatów i elementów wykończenia” – powiedział Richard Paul, CFO Caledonian Modular, komentując inwestycję w system IFS Applications 10. „Caledonian stoi przed zmianami, które usprawnią działalność, a system IFS będzie stanowić jej centralny element gwarantujący, że jej realizacja będzie wydajna i opłacalna”.

Co ważne, wdrożenie IFS Applications 10 zapewni Caledonian Modular większą przejrzystość wymagań zakupowych, by poprawić harmonogramowanie materiałów w swojej fabryce i ograniczyć ogólne wydatki, a także zapewnić znacznie lepszy obraz rentowności kontraktowej. „Z perspektywy IT, wdrożenie pozwoli Caledonian Modular odejść od wielu systemów i arkuszy kalkulacyjnych używanych przy prowadzeniu działalności na rzecz jednego systemu, z pojedynczym widokiem, który będzie stale dostępny” – dodał Kenny Ingram, IFS Global Industry Director, Engineering, Construction & Infrastructure. „Dzięki temu będzie można zaoszczędzić wiele godzin i ograniczyć wątpliwości, jakie firma może mieć względem spornych danych”.

„Deficyty w mieszkalnictwie socjalnym, oprócz potrzeby budowy nowych szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej mających służyć rosnącej populacji, skutkują niespotykanym dotąd poziomem zapotrzebowania na konstrukcje z prefabrykatów w Wielkiej Brytanii” – dodaje Ingram. „Caledonian Modular odgrywa wiodącą rolę w dostarczaniu prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, a IFS jest zaszczycone, że może ją wspierać w dostarczaniu produktów dobrej jakości w dużych ilościach i w napiętych terminach”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *