BranżaRynek

Brytyjska firma IT Endava otworzyła w ciągu roku cztery biura w Polsce

Nowe centra biznesowe firmy zlokalizowane są w Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Polscy specjaliści pracują w nich dla klientów z całego świata. Docelowo Endava chce wspierać także budowanie lokalnych społeczności technologicznych, m.in. poprzez tworzenie platform do interakcji i wymiany doświadczeń między specjalistami z branży. Przykładem jest autorski cykl meetupów Connect.IT, który w tym roku zawitał również do Polski.

Brytyjska firma IT Endava otworzyła w ciągu roku cztery biura w Polsce

Na rynku IT Endava działa już od 23 lat. Obecnie świadczy usługi eksperckie na rzecz ponad 700 klientów, w 64  miastach położonych w 27 krajach. W gronie podmiotów korzystających z jej usług można znaleźć takie marki jak Pollinate, Volkswagen, Hellenic Bank i Santander Group. Niemal jedna trzecia (34%) całego przychodu Endavy to efekt pracy dla dziesięciu największych klientów, co pokazuje, że firma konsultingowa skutecznie dywersyfikuje swoją ofertę.

“Polska jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Z tego względu już od pewnego czasu była na radarze Endavy. Polscy specjaliści IT są doceniani na całym świecie. Nic dziwnego – zaczynają programować już od najmłodszych lat i cały czas pozostają na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi. To tylko jeden z przejawów proaktywnych postaw, które wykazują programiści znad Wisły. Krótko mówiąc – w Polsce znaleźliśmy wszystkie wartości, z którymi utożsamiamy się w Endavie” – powiedział Remi Savu, Regional Manager w Endava.

W ciągu roku spółka utworzyła w Polsce cztery biura. Pierwszym polskim miastem, w którym firma rozpoczęła swoją działalność, był Gdańsk. W maju marka otworzyła współdzieloną przestrzeń biurową dla swoich pracowników w Łodzi, a pod koniec sierpnia kolejną – tym razem w Warszawie. W ostatnich dniach, na początku lutego, otworzono również nowe biuro we Wrocławiu. We wszystkich czterech nowych biurach Endavy obowiązuje model pracy hybrydowej, który obejmuje pracowników firmy z całego świata.

Przeczytaj również
Ekspertki IT wspomagają kobiety w przebranżowieniu się – ruszył program mentoringowy Dare IT

“Obecnie nasz zakres prac nie ogranicza się tylko do zadań czysto informatycznych. Naszym klientom proponujemy najwyższej klasy rozwiązania, na których mogą oprzeć cyfrową transformację swoich firm. Wykorzystujemy nowoczesny stack technologiczny, m.in. główne platformy chmurowe (tj. AWS, Azure, GCP), technologie inżynierii danych i AI. Co więcej, oprócz doskonałości technicznej naszych zespołów, zapewniamy również silną wiedzę ekspercką z wielu branż” – komentuje Paweł Jankowski, Delivery Unit Manager (Łódź i Warszawa) w Endava Polska.

Jak wskazują przedstawiciele spółki, w najbliższej przyszłości przewidywane jest otwieranie kolejnych biur oraz uruchamianie nowych procesów rekrutacyjnych. W 2022 roku firma urosła o prawie połowę (46,7%) w porównaniu do poprzedniego roku, odnotowując przychody na poziomie 654,8 mln GBP. Ponad połowa z nich została wygenerowana przez współpracę z partnerami świadczącymi usługi płatnicze i finansowe (51%). Drugą główną grupą klientów Endavy są marki zajmujące się technologią, mediami oraz telekomunikacją (25%).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *