PracaRynek

Capgemini poszukuje specjalistów IT w Lublinie

Plany zakładają, że jeszcze w tym roku w lubelskim oddziale Capgemini pracę znajdzie ok. 50 osób. Poszukiwani są specjaliści ze znajomością języków obcych i głęboko rozwiniętymi kompetencjami w obszarze IT. Obecnie otwarta jest rekrutacja na stanowiska, takie jak: Problem Manager, Change Manager, Service Level & Reporting Manager oraz Service Catalogue Manager.

Capgemini poszukuje specjalistów IT w Lublinie

Od 2019 roku w Lublinie funkcjonuje zespół wsparcia technicznego Capgemini wyspecjalizowany w usługach związanych z infrastrukturą chmurową. Jeszcze w tym roku zespół ten ma powiększyć się o kolejnych 50 pracowników, w tym o ok. 30 specjalistów w obszarze IT. Poszukiwane są m.in. osoby posiadające doświadczenie w zarządzaniu projektami IT, problemami, zmianą, a także usługami IT. Obecnie otwarta jest rekrutacja na stanowiska, takie jak: Problem Manager, Change Manager, Service Level & Reporting Manager oraz Service Catalogue Manager.

“Nieustannie dążymy do prężnego rozwoju naszego zespołu, co jest także podyktowane podejmowanymi przez nas nowymi projektami. Stale przyjmujemy nowe wyzwania, obieramy ambitne cele i z sukcesami realizujemy swoje założenia. Przewidujemy, że nasza przestrzeń biurowa w kolejnym roku podwoi się. Poszerzanie naszych lubelskich struktur jest naturalne – poszukujemy specjalistów, którzy doskonale odnajdują się w branży IT, a jednocześnie uzupełnią nasz zespół o dodatkowe umiejętności i kompetencje” – mówi Tomasz Trzaska, Delivery Centre Manager odpowiedzialny za działalność lubelskiego oddziału Capgemini.

Wedle zapowiedzi kandydatury są rozpatrywane wśród zarówno doświadczonych specjalistów, jak i wśród osób, które dopiero wchodzą do branży IT. Poza kompetencjami z obszaru IT istotnym kryterium jest biegła znajomość języków obcych – przede wszystkim języka angielskiego, ale także niemieckiego, francuskiego, portugalskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego. Obecnie jednym z najważniejszych projektów prowadzonych przez lubelski zespół jest współpraca na rzecz jednego z liderów kanadyjskiego sektora energetycznego, jednak – jak podkreślają przedstawiciele firmy Capgemini – pracownicy mają możliwość zdobywania doświadczeń związanych z obsługa wielu branż.

W skali ogólnopolskiej Capgemini planuje powiększyć zespoły zlokalizowane nie tylko w Lublinie, ale także we Wrocławiu, w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Opolu oraz w Warszawie. Łącznie firma jeszcze w tym roku planuje zatrudnić w Polsce ponad 850 osób. Poszukiwani są m.in. programiści, managerowie, testerzy oprogramowani, architekci IT, ale także specjaliści w obszarze sztucznej inteligencji oraz analizy danych. Z oficjalnych deklaracji wynika, że zdecydowanie częściej poszukiwani są osoby z doświadczeniem, ale Capgemini również rekrutuje osoby z mniejszym stażem, czy też w ogóle rozpoczynające karierę. Niemalże na każdym z tych stanowisk niezbędna jest znajomość przynajmniej jednego z wiodących języków europejskich.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *