Rynek

Centrum danych Sinersio uzyskało europejski certyfikat EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie

Do wąskiego grona europejskich firm oferujących usługi chmurowe, które mogą poszczycić się certyfikatem niezawodności i dostępności EN 50600 na najwyższym poziomie, dołączyła niedawno spółka Sinersio – właściciel nowoczesnego data center zlokalizowanego w Nowej Soli w województwie lubuskim.

Centrum danych Sinersio uzyskało europejski certyfikat EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie
Fotografia: Sinersio

Sinersio i należący do niej obiekt z powodzeniem przeszły wymagający proces certyfikacji pod kątem zgodności z normą EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie. To najnowszy standard w Europie, opracowany przez CENELEC (Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki) i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

“Uzyskanie certyfikatu w najwyższym standardzie to dla nas wielka sprawa. Dowodzi, że jesteśmy jednym z dwóch data center w Polsce o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Należymy do europejskiej czołówki i jesteśmy z tego dumni” – powiedział Tomasz Stępski, prezes Sinersio.

Certyfikat EN 50600 jest odpowiednikiem amerykańskiego standardu ANSI/TIA-942. Zaświadcza m.in. o niezawodności wszystkich trzech krytycznych instalacji data center – zasilania, chłodzenia i teletransmisji. Potwierdza też bezpieczne położenie i konstrukcję budynku, w którym znajdują się serwery przechowujące dane, w tym jego odporność na pożar, podtopienia i inne kataklizmy.

Jak podkreślają przedstawiciele Sinersio, przejście procesu certyfikacji nie jest rzeczą łatwą, obejmuje weryfikację data center w siedmiu obszarach obejmujących zarządzanie i infrastrukturę, w tym: konstrukcję budynku i stref, wyposażenie, bezpieczeństwo pod kątem dostaw i dystrybucji energii, stosowanie zabezpieczeń fizycznych i informatycznych, wysoką jakość zarządzania informacjami operacyjnymi. Każdy audytowany obszar zawiera około 40 punktów kontrolnych.

“Certyfikat potwierdza, że stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności naszych usług. Standard EN 50600 podlegającym sobie instytucjom rekomenduje Komisja Nadzoru Finansów. To oznacza, że z naszych usług bez obaw korzystać mogą nawet najpoważniejsze instytucje finansowe” – dodał Krzysztof Szczeciński, dyrektor operacyjny Sinersio Data Center.

Przypomnijmy, że Sinersio Polska to spółka z branży IT, oferująca usługi kolokacji, chmury obliczeniowej, rozwiązania do tworzenia kopii bezpieczeństwa danych, zaawansowane środowiska IT dla systemów ERP, CRM, BI i innych oraz pełen outsourcing informatyczny. Na rynku działa od 2009 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *