Branża ITSztuczna inteligencjaRynek

CGI zainwestuje miliard dolarów w rozwój narzędzi opartych o AI

Obecna na polskim rynku kanadyjska spółka konsultingowa wskazuje, że celem wspomnianej inwestycji jest tworzenie odpowiedzialnych i sprawdzonych rozwiązań oraz platform dla klientów. CGI zrealizuje inwestycje we współpracy z klientami, którzy chcą w odpowiedzialny sposób przejść z poziomu eksperymentu do wdrożenia, a jednocześnie przyspieszyć zwrot z inwestycji w technologie oparte o AI.

CGI zainwestuje miliard dolarów w rozwój narzędzi opartych o AI

Jak zaznaczył prezes i dyrektor generalny firmy George D. Schindler: “w ciągu ostatnich dwóch dekad CGI dostarczało inteligentną automatyzację i technologie AI w ramach usług i rozwiązań firmy, w szczególności w zakresie własności intelektualnej spółki, by trenować nowe modele szybko i bezpiecznie”. Obecnie konsultanci CGI korzystają ze sprawdzonych przypadków użycia AI i rozwiązań ukierunkowanych na dane branże, opartych o sprawdzone zestawy danych domenowych.

“AI to nowe wyzwanie dla rynku. Umieszczanie sztucznej inteligencji w różnych kontekstach powoduje szum informacyjny i problem ze strategicznym wdrażaniem rozwiązań opartych o AI. Rynek zdaje się wiedzieć, co robić, ale nie ma przekonania, w jaki sposób należy te rozwiązania wprowadzać. Inwestycja miliarda dolarów we własność intelektualną w tym zakresie jest dowodem na to, że przygotowujemy rozwiązania dla klientów, którzy będą chcieli łączyć swoje dotychczasowe systemy z rozwiązaniami AI. Dzięki niej jako firma konsultingowa jesteśmy w stanie służyć pomocą klientom wchodzącym w nowy obszar możliwości AI” – skomentował Bartłomiej Nieścierowicz, CGI Senior Vice President, Business Unit Leader na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Jak poinformowano, plany inwestycyjne CGI obejmą rozszerzenie usług konsultingowych związanych ze sztuczną inteligencją, odpowiedzialne i etyczne platformy dostarczania oraz akceleratory, wspieranie własności intelektualnej z zakresu AI, globalne zatrudnianie i szkolenie pracowników, a także wydajność operacyjną.

Przeczytaj również
ASBIS opublikował przychody za kwiecień 2022 roku
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *