InfrastrukturaAplikacjeRynek

QNAP proponuje chmurowe innowacje, nowe aplikacje oraz produkty sieciowe

Dwie nowe serie zaawansowanych NAS-ów, chmurowa wersja systemu operacyjnego serwerów pozwalająca na korzystanie z funkcji QNAP NAS w chmurze, nowe produkty sieciowe oraz nowe lub zaktualizowane aplikacje (w tym m.in. system rozpoznawania twarzy QVR Face, aplikacja Hyper Data Protector oraz narzędzie HybridMount 1.2) – to seria niedawnych premier firmy QNAP.

QNAP proponuje chmurowe innowacje, nowe aplikacje oraz produkty sieciowe

Jedną z nowości zaprezentowanych przez tajwańskiego producenta serwerów jest QuTScloud. Jak wskazują przedstawiciele firmy, użytkownicy mogą zainstalować tę edycję systemu operacyjnego QNAP NAS na preferowanej chmurze publicznej, uruchomić tam system NAS i korzystać z możliwości elastycznego zarządzania plikami i współpracy, która jest niedostępna z poziomu większości platform w chmurze. Rozwiązanie to nie wymaga też dodatkowego osprzętu i skomplikowanej konserwacji środowiska chmury.

HybridMount 1.2/Hyper Data Protector/ QVR Face

Inna premiera, rozwiązanie HybridMount 1.2, pozwala użytkownikom na montowanie folderów ze zdalnych serwerów na lokalnych serwerach NAS i korzystanie z nich jak z lokalnych folderów sieciowych. Zapewnia ono użytkownikom rozwiązań NAS dostęp do montowanych zdalnych folderów w oparciu o lokalne prawa dostępu, co pozwala na zdalne udostępnianie plików dla miejsc pracy skupionych w różnych lokalizacjach, podkreślają specjaliści QNAP.

Hyper Data Protector to z kolei niewymagająca licencji aplikacja do tworzenia kopii zapasowych VMware i Hyper-V – zapewnia plan przywracania danych po awarii, działający 24/7. Jak informują przedstawiciele producenta, aplikacja oferuje funkcję tworzenia kopii przyrostowych, globalną deduplikację, planowanie tworzenia kopii zapasowych i kompresję przywracania danych.

Kolejna nowość to QVR Face, rozwiązanie służące do inteligentnego rozpoznawania twarzy, wyposażone w funkcję analizy wideo przesyłanego strumieniowo w czasie rzeczywistym z podłączonych kamer, pozwalające konfigurować profile, grupy i powiadomienia o zdarzeniach dla natychmiastowego rozpoznawania twarzy. Partnerzy zewnętrzni, przy użyciu QNAP API, mogą korzystać z danych z aplikacji QVR Face do budowy inteligentnych systemów dostępu do drzwi, systemów identyfikacji pracowników lub inteligentnych narzędzi do takich zastosowań, jak automatyczne zarządzanie dostępem do drzwi, zarządzanie przepływem klientów czy inteligentna sprzedaż – podkreślają eksperci QNAP.

Serwery TS-hx86 i TS-x73AU

Wśród niedawnych premier QNAP znalazło się również sporo nowości sprzętowych – firma zaprezentowała choćby dwie nowe serie urządzeń QNAP NAS. I tak, TS-hx86 to pierwsze z serwerów NAS QuTS hero w obudowie tower. Są one dostępne w wersji 6-zatokowej (TS-h686) i 8-zatokowej (TS-h886). Urządzenia posiadają procesory Intel Xeon D-1600, porty 2,5 GbE, gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, możliwość rozszerzenia PCIe, obsługę maksymalnie 128 GB pamięci serwerowej DDR4 ECC, a także system operacyjny QuTS hero oparty na ZFS. Ten oferuje z kolei,  m.in. integralność danych, deduplikację i kompresję danych in-line, migawki czy SnapSync w czasie rzeczywistym, informują specjaliści QNAP.

Z kolei TS-x73AU to linia serwerów NAS Rackmount z wydajnymi i energooszczędnymi 4-rdzeniowymi, 8-wątkowymi procesorami AMD Ryzen Embedded V1500B serii V1000 o taktowaniu 2,2 GHz. Te wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające dwuportową transmisję danych do 2,5 GbE oraz bezpośrednie hostowanie maszyn wirtualnych, wyposażone w zabezpieczenia w postaci migawek i kopii zapasowych – zaznaczają przedstawiciele producenta. Serwery TS-x73AU dostępne są w wersjach 8-, 12- i 16-zatokowych z zasilaniem pojedynczym lub podwójnym.

Inne premiery sprzętowe

Warto wspomnieć również o najnowszym przełączniku QNAP – model QSW-M408-4C to przełącznik warstwy 2 zarządzany przez sieć, wyposażony w cztery porty combo 10GbE SFP+/RJ45 i osiem portów Gigabit. Oferuje on elastyczne wdrażanie w hybrydowych środowiskach sieciowych wysokiej szybkości i stanowi podstawowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być używane nawet przez specjalistów spoza branży IT – przekonują specjaliści QNAP. QSW-M408-4C jest kompatybilny z technologiami 10GbE i NBASE-T, umożliwiając obsługę do pięciu prędkości (10 G/ 5 G/ 2,5 G/ 1 G/ 100 M).

Listę premier Qnap zamyka nowa jednoportowa karta sieciowa 2,5GbE – model QXG-2G1T-I225 instalowany w złączu PCIe Gen 2 x1 (zarówno w PC, jak i NAS) i oferujący prędkości transmisji: 2,5 Gb/s / 1 Gb/s / 100 Mb/s / 10 Mb/s.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *