Branża ITRynek

Cisco i Nutanix zawarły strategiczne partnerstwo

Ma ono na celu przyspieszenie wdrażania przez klientów hybrydowych rozwiązań wielochmurowych,  zmaksymalizowanie ich odporność na cyberzagrożenia, wspieranie innowacji, a także zapewnienie płynnej obsługi klienta – poinformowali przedstawiciele obu spółek.

Cisco i Nutanix zawarły strategiczne partnerstwo

W wyniku rosnącej złożoności środowisk wielochmurowych działy IT borykają się z poważnymi przeszkodami operacyjnymi, kwestiami zrównoważonego rozwoju oraz wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Ogłoszone partnerstwo stanowić ma odpowiedź na te wyzwania.

“Klienci wymagają rozwiązań, które są proste, zrównoważone ekologicznie i gotowe na przyszłość” – powiedział Jeremy Foster, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Compute. “Partnerstwo stanowi odpowiedź w postaci kompletnego rozwiązania, które obejmuje zwirtualizowane zasoby obliczeniowe, sieciowe i pamięć masową w centrach danych klientów i chmurach publicznych. Łącząc nasze wielokrotnie nagradzane, zarządzane w modelu SaaS rozwiązania Cisco Compute z oprogramowaniem platformy chmurowej Nutanix, możemy pomóc klientom w opracowaniu zrównoważonego podejścia do obsługu współczesnych obciążeń – lokalnie i w chmurze”.

“To partnerstwo zapewni większe możliwości rynkowe obu organizacjom i stawienie czoła wyzwaniom związanym ze standaryzacją, upraszczaniem i zabezpieczaniem środowisk w centrum danych, chmurze publicznej i na brzegu sieci” – dodał Tarkan Maner, Chief Commercial Officer w Nutanix.

Nowa oferta integruje zarządzaną w modelu SaaS infrastrukturę obliczeniową i sieciową Cisco (Cisco Unified Computing System z Cisco Intersight) z platformą chmurową Nutanix Cloud Platform (Nutanix Cloud Infrastructure, Nutanix Cloud Manager, Nutanix Unified Storage i Nutanix Desktop Services) i będzie sprzedawana przez Cisco. Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, klienci skorzystają z w pełni zintegrowanego i zweryfikowanego rozwiązania, które jest sprzedawane, budowane, zarządzane i wspierane holistycznie, zapewniając płynne, kompleksowe doświadczenie.

Rozwiązanie będzie oferować elastyczne opcje wdrażania z obsługą serwerów stelażowych i kasetowych Cisco UCS, w tym wstępne wsparcie dla serwerów serii C i planowane, przyszłe wsparcie dla serii UCS X. Nowa oferta zintegruje zaawansowane serwery Cisco (UCS), rozwiązania sieciowe i bezpieczeństwa (ACI) oraz zarządzanie (UCS Manager, Intersight) z oprogramowaniem Nutanix Cloud Platform.

Dostępność rozwiązań spodziewana jest w ciągu najbliższych 90 dni.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *