InfrastrukturaRynek

Cisco Live 2023 – innowacje obejmujące sieć, bezpieczeństwo, narzędzia do współpracy i aplikacje

Podczas konferencji Cisco Live 2023 (4-8 czerwca br.), eksperci koncernu przedstawili w jaki sposób Cisco dostarczy nowe rozwiązania umożliwiające partnerom oraz klientom zyskać większą odporność i bezpieczeństwo w obliczu szybko zmieniającego się krajobrazu zagrożeń. Zdaniem organizatorów, tegoroczne edycja wydarzenia ma być najważniejszą w historii firmy.

Cisco Live 2023 – innowacje obejmujące sieć, bezpieczeństwo, narzędzia do współpracy i aplikacje
Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco

Firmy z całego świata potrzebują partnerów, którym mogą zaufać, aby szybko reagować na ogromne zmiany technologiczne, w tym chmurę, sztuczną inteligencję, bezpieczeństwo, rozkwit popularności aplikacji i pracę hybrydową. Wchodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, podczas trwającego wciąż wydarzenia, Cisco podzieliło się z klientami swoimi innowacjami i zestawem nowych rozwiązań w całym portfolio.

“Wierzymy, że przed Cisco stoją ogromne możliwości, ponieważ mamy wyjątkową pozycję, aby pomóc naszym klientom rozwiązać wiele z ich największych wyzwań biznesowych za pomocą technologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo, łączność, aplikacje czy zrównoważony rozwój, Cisco jest partnerem, który pomaga klientom w transformacji i adaptacji” – skomentował Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco. “Dążymy do tego, aby stać się prostszym, bardziej inkluzywnym i zrównoważonym przedsiębiorstwem” – dodał.

Uprościć doświadczenia użytkowników

Według raportu Cisco State of Global Innovation, 85% specjalistów IT wskazuje, że ceni sobie prostotę w swoich systemach informatycznych. Dlatego też prezentowane przez Cisco nowe technologie podkreślają zaangażowanie firmy w upraszczanie i podnoszenie jakości doświadczeń użytkowników. Ogłoszone technologie m.in. obejmują:

  • Cisco Networking Cloud: mając za cel uproszczenie, wizja Cisco Networking Cloud szczegółowo opisuje, w jaki sposób firma dostarczy pojedynczą platformę do płynnego zarządzania wszystkimi domenami sieciowymi. Chmura Cisco Networking ma być potężną i inteligentną platformą do proaktywnego zarządzania siecią, eliminacji silosów, zapewnienia wydajności i zmniejszenia obciążenia pracą ludzką, informują przedstawiciele koncernu.
  • Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa: Nowy Cisco Secure Access (czyli rozwiązanie SSE – security service edge) oferuje bezproblemowy dostęp do dowolnej lokalizacji, dowolnego urządzenia i aplikacji za pośrednictwem jednej platformy. Z kolei nowa zapora Cisco Secure Firewall 4200 zapewnia płynną łączność w biurze lub poza nim, wraz z ochroną Cisco Multicloud Defense, która zapewnia bezpieczeństwo w każdym środowisku.
  • Bezpieczeństwo aplikacji natywnych dla chmury: Rozszerzone możliwości Panoptica, które zapewnią pełną ochronę cyklu życia aplikacji natywnych w chmurze, od kodu, poprzez rozwój, aż po uruchomienie produkcyjne w dzisiejszych rozproszonych środowiskach wielochmurowych.
  • Full-Stack Observability (FSO): Cisco ogłosiło ogólną dostępność swojej platformy FSO, umożliwiając klientom opracowywanie i rozwijanie solidnego ekosystemu aplikacji opartego na otwartej, rozszerzalnej architekturze. Obejmuje to nowe i unikalne przypadki użycia w jednym modelu konsumpcji. Dodatkowo, nowa dwukierunkowa integracja Cisco między AppDynamics i ThousandEyes umożliwia wydajne monitorowanie cyfrowych doświadczeń klientów i eliminuje luki w obserwowalności dzięki szybkim, praktycznym zaleceniom i spostrzeżeniom.
  • Funkcje bezpieczeństwa i pracy hybrydowej oparte na generatywnej sztucznej inteligencji: Nowe możliwości podsumowywania danych w Webex oparte na generatywnej sztucznej inteligencji zwiększą produktywność i podniosą jakość doświadczeń klienta, zapewniają specjaliści producenta. Ponadto, nowe możliwości AI w Cisco Security Cloud wyeliminują złożoność, uproszczą zarządzanie zasadami i usprawnią reagowanie na zagrożenia. Aby wspierać ciągłe innowacje w zakresie sztucznej inteligencji (AI) dla hybrydowych przestrzeni roboczych, Cisco ogłasza Room Bar Pro, z mocniejszym procesorem i możliwością wsparcia klientów w ich najczęstszych obszarach pracy.
Przeczytaj również
Uptime Development kupuje krakowską firmę programistyczną Vimanet

Cisco wspiera innowacje klientów i partnerów

Podczas Cisco Live, wraz z klientami i partnerami, firma zaprezentuje ponadto następujące rozwiązania:

  • Stadion Cisco: Cisco prezentuje, w jaki sposób zapewnia maksimum satysfakcji kibiców na stadionach na całym świecie. Uczestnicy są zaproszeni do sędziowania meczu i wypróbowania technologii natychmiastowej powtórki, aby sprawdzić swoje decyzje.
  • Projekt autonomicznego życia: Ignite Technology i Launchcode połączyły siły z programem Cisco Country Digital Acceleration (CDA) i Cisco Innovation Labs, aby przekształcić w rzeczywistość marzenie o niezależnym życiu dla osób o różnych niepełnosprawnościach. Odwiedzający wezmą udział w interaktywnej wycieczce po domu, aby zobaczyć, jak inteligentna technologia to umożliwia.
  • Technologię inteligentnego budynku: rozwiązanie opracowane ze Schneider Electric zapewnia właścicielom budynków i zarządcom obiektów lepszą widoczność w celu kontrolowania i optymalizacji systemów energetycznych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Pozwoli to zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Warto również dodać, że podczas konferencji Cisco Live zaprezentowana zostanie także nowa technologia generatywnej sztucznej inteligencji, która pomoże organizacjom zwiększyć produktywność i uprościć pracę ich pracowników.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *