SprzętBranża ITRynek

Cisco prezentuje nowe modele serwerów stelażowych z procesorami AMD EPYC 7003 do obsługi chmury hybrydowej

Cisco ogłosiło rozszerzenie współpracy z firmą AMD i poinformowało o wprowadzeniu na rynek nowych modeli serwerów stelażowych Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) z procesorami AMD EPYC 7003. Obejmują one serwery stelażowe Cisco UCS C225 M6 i Cisco UCS C245 M6 oraz zwiększają oparte na procesorach AMD portfolio firmy, wprowadzone w 2018 roku.

Cisco prezentuje nowe modele serwerów stelażowych z procesorami AMD EPYC 7003 do obsługi chmury hybrydowej

Obecnie 55% wszystkich aplikacji korporacyjnych wdrożonych jest w chmurach prywatnych, a zdaniem analityków IDC, liczba ta może wzrosnąć do 60% w ciągu zaledwie dwóch lat. Organizacje poszukują innowacyjnych systemów i platform do zarządzania, aby sprostać dynamicznym wymaganiom w zakresie wydajności, bezpieczeństwa oraz skali infrastruktury chmury hybrydowej. Cisco pomaga sprostać tym wyzwaniom, proponując wspomniane serwery.

“Wspólnie z firmą AMD dostarczamy systemy dostosowane do obciążeń wymagających dużej liczby rdzeni. Dotyczy to m.in. pracy w chmurze i VDI (Virtual Desktop Infrastructure), a także dużych obciążeń wymagających intensywnego przetwarzania I/O, takich jak np. analiza danych. W połączeniu z prostotą usługi zarządzanej w modelu SaaS, klienci mogą usprawnić operacje obejmujące infrastrukturę, obciążenia pracą i chmury” – skomentował DD Dasgupta, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale Cisco Cloud and Compute.

Nowe modele serwerów stelażowych UCS charakteryzuje natywna integracja z platformą chmury hybrydowej Cisco Intersight, umożliwiając tym samym prostsze zarządzanie w skali globalnej i wdrażanie pojawiających się na rynku innowacji, dostarczanych w modelu SaaS – wskazują przedstawiciele producenta. Z kolei platforma Cisco Intersight ułatwia klientom dostęp i wdrażanie innowacyjnych funkcji AMD EPYC, takich jak Secure Encrypted Virtualization (SEV – szyfrowana wirtualizacja).

Cisco prezentuje nowe modele serwerów stelażowych z procesorami AMD EPYC 7003 do obsługi chmury hybrydowej
Cisco UCS C245 M6

Nowe możliwości dla środowiska High Frequency Trading

Nowe możliwości wykorzystania mocy obliczeniowej pozwalają także współpracować z przełącznikami i adapterami Cisco Nexus Ultra Low Latency (ULL), opartymi na technologii nabytej przez Cisco w wyniku przejęcia firmy Exablaze. Jak przypominają eksperci Cisco, celem tego działania było stworzenia wiodącego w branży kompleksowego rozwiązania do obliczeń o ultrawysokiej wydajności, takich jak np. High Frequency Trading (HFT), czyli tzw. handlu wysokich częstotliwości – techniki inwestowania polegającej na zawieraniu wielu transakcji giełdowych w jak najkrótszym czasie, w oparciu o przygotowane w tym celu algorytmy. I tak, połączenie możliwości firm Cisco i AMD daje organizacjom inwestycyjnym szansę na efektywne przetwarzanie większych ilości transakcji finansowych z większą szybkością w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami, zapewniają przedstawiciele obu firm.

“Nowe serwery stelażowe UCS z procesorami Cisco EPYC oraz natywna integracja z platformą Cisco Intersight uwalniają pełną wartość naszych procesorów EPYC, dzięki czemu klienci mogą transformować swoje centra danych, aby osiągać lepsze wyniki biznesowe. Nasze wspólne innowacje są dodatkowo zaprezentowane w rozwiązaniu firmy Cisco dla handlu wysokich częstotliwości, które zapewnia niezrównaną wydajność, aby sprostać wysokim wymogom tego rynku” – podsumował Ram Peddibhotla, wiceprezes ds. zarządzania produktami EPYC w AMD.

Ogólna dostępność nowych serwerów na rynku planowana jest w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *