Rynek

Cisco Webex zaakceptowane przez TSUE

Wspomniane rozwiązanie do wideokonferencji jako pierwsze i póki co jedyne otrzymało zgodę Europejskiego Inspektora Ochrony Danych (EIOD) na korzystanie z niego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), do organizowania hybrydowych spotkań i przesłuchań. Tym samym powierzono Cisco bezpieczne przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych oraz poufnych akt sądowych.

Cisco Webex zaakceptowane przez TSUE
Źródło: Cisco

EIOD, jako organ nadzorczy ds. ochrony danych w instytucjach europejskich, potwierdził, że korzystanie z Webex przez TSUE jest zgodne ze szczegółowymi i rygorystycznymi regulacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych przez instytucje, organy i agencje Unii Europejskiej. To spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że Trybunał jest podmiotem, który w 2020 roku wydał decyzję Schrems II, unieważniającą Tarczę Prywatności jako mechanizm przekazywania danych osobowych między UE a USA na mocy RODO.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpatruje bardzo wrażliwe sprawy i przetwarza dane osobowe, które wymagają nadzwyczajnych środków ostrożności. Środki techniczne i organizacyjne Trybunału, wraz z kontrolą prywatności i bezpieczeństwa Webex, były najważniejszymi elementami, dzięki którym to rozwiązanie do współpracy otrzymało pozytywną decyzję Inspektora, poinformowali przedstawiciele Cisco.

Przypomnijmy, że Cisco Webex pozwala klientom na łatwe zarządzanie danymi, korzystanie ze spotkań, kontrolowanie dostępu użytkowników i skuteczne reagowanie na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Ponadto umożliwia klientom z Unii Europejskiej przechowywanie danych osobowych na terenie UE, nawet w przypadku wydarzeń, w których uczestniczy duża publiczność i wielu panelistów. Funkcje te są dostępne dla każdego europejskiego klienta.

„Prywatność jest dla Cisco czymś więcej niż tylko kwestią zgodności z przepisami; jest to imperatyw biznesowy, o czym świadczą wieloletnie programy bezpieczeństwa, ochrony danych i prywatności dla produktów i usług. Uznanie ze strony organów ochrony danych i wiodących analityków branżowych, w tym Sorell Slaymaker, Metrigy i Gartner, sprawia, że organizacje publiczne i prywatne stawiają na Webex w zakresie bezpiecznej, prywatnej i zgodnej z wymogami współpracy w chmurze” – skomentował Jaced Khan, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Collaboration.

Przeczytaj również
Cyfrowi liderzy rozbudowują infrastrukturę IT czterokrotnie szybciej niż przed pandemią
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *