Aplikacje

Comarch ERP Optima z nowymi funkcjami

Nowa wersja systemu Comarch ERP Optima wprowadza niemal 150 nowych funkcjonalności. Usprawnienia objęły m.in. ergonomię systemu. Oprogramowanie stworzone pod kątem firm sektora MSP dostosowano również do wchodzących w życie z początkiem 2015 roku zmian podatkowych.

Comarch ERP Optima z nowymi funkcjami

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że zmiany wprowadzone w nowej wersji stanowią odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez użytkowników wcześniejszych wersji oprogramowania Comarch ERP Optima. System w wersji 2015.0.1 został też zintegrowany z Krajowym Rejestrem Długów. Dzięki temu istnieje możliwość weryfikacji zadłużenia kontrahentów bezpośrednio z poziomu oprogramowania biznesowego.

Przedstawiciele firmy Comarch zapowiadają kolejne zmiany funkcjonalne. Jeszcze w tym roku rozszerzona ma zostać obsługa deklaracji elektronicznych. “W związku z planowanymi zmianami przepisów obligującymi firmy do korzystania z e-deklaracji, pracujemy nad uzupełnieniem deklaracji o nowe załączniki. Pojawią się one w uaktualnieniu do obecnej wersji już w grudniu tego roku” – zapowiada Tomasz Homel, dyrektor Business Unit MSP w firmie Comarch. Uzupełniona zostanie też lista dostępnych załączników do deklaracji PIT.

Według oficjalnych informacji z systemu ERP Optima korzysta już ponad 60 tys. polskich firm. W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. sprzedaż oprogramowania tej linii wzrosła o 22% w skali roku. W tym samym okresie sprzedaż systemu Comarch ERP Optima w modelu usługowym wzrosła o jedną trzecią (34%).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *