Branża ITRynek

Comarch wchodzi w metaverse i zapowiada kolejne innowacje

Wykorzystanie metaverse, a także rozszerzonej rzeczywistości ma pozwolić m.in. na stworzenie nowych rozwiązań biznesowych, a także – dotarcie do nowych grup klientów. Inwestując w tego typu rozwiązania Comarch także umocnić swój wizerunek technologicznego innowatora rozwiązań dla dużych i małych przedsiębiorstw. Rozwiązania z tego obszaru będą rozwijane we współpracy z firmą Mazer.

Comarch wchodzi w metaverse i zapowiada kolejne innowacje

Rozpoczynając nowe projekty w świecie rozszerzonej rzeczywistości i metaverse Comarch chce rozwijać innowacyjne koncepcje biznesowe dostosowane do potrzeb klientów z całego świata. Nawiązanie współpracy z firmą Mazer ma pozwolić m.in. na uzupełnienie potencjału technologicznego krakowskiego producenta o rozwiązania z zakresu rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, które zapewne znajdą zastosowanie w wybranych produktach firmy Comarch. W szczególności ma to dotyczyć metaświata.

Rozpoczęcie prac nad rozwiązaniami z obszaru metaverse oraz rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości ma być także dowodem na innowacyjność firmy Comarch oraz jej nastawienie na rozwój, a także nieszablonowe podejście do technologii IT. “Wirtualna przestrzeń pozwoli nam zaprezentować ofertę firmy w zupełnie nowym wymiarze. Więcej szczegółów podamy już wkrótce. Natomiast jestem pewien, że wspólnie z Mazer czeka nas wiele innowacyjnych projektów, dzięki którym produkty i usługi Comarch dotrą do jeszcze szerszego grona klientów, bez względu na lokalizację” – zapowiada Marcin Trzaskowski, Dyrektor działu ICT Cloud.

Zapowiadane inicjatywy firmy Comarch w obszarze metaverse mają bazować m.in. na technologiach założonej w 2020 roku firmy Mazer. “Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani nawiązaniem współpracy z Comarch. Połączenie naszego know-how w dziedzinie Metaverse i XR z renomą i doświadczeniem tej uznanej krakowskiej spółki pozwoli nam już dziś wdrażać nowatorskie rozwiązania w technologii przyszłości. Otwieramy nowe możliwości i jesteśmy pewni, że ta kooperacja przyniesie realne korzyści nie tylko dla nas i Comarch, ale także dla klientów obu firm” – dodaje Rafał Siejca, dyrektor generalny firmy Mazer.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *