Rynek

Dassault Systèmes prezentuje inicjatywę „Water for Life”

Firma Dassault Systèmes przedstawiła inicjatywę „Water for Life” zorientowaną na podjęcie wyzwania bardziej zrównoważonego zużycia wody przez przemysł oraz ochrony jej cennych zasobów. To kolejny etap kampanii The Only Progress is Human – jej celem jest zwiększanie świadomości w zakresie współczesnych wyzwań społecznych i ekologicznych oraz inspirowanie do tworzenia innowacji z zastosowaniem środowisk wirtualnych.

Dassault Systèmes prezentuje inicjatywę „Water for Life”

W ramach wspomnianej inicjatywy spółka Dassault Systèmes pomoże swoim klientom podjąć to wyzwanie w trojaki sposób: przez pomiar i optymalizację, innowacyjność oraz tworzenie, a także edukację. W pierwszej kolejności platforma 3DEXPERIENCE pozycjonowana będzie jako system pozwalający skuteczniej mierzyć i optymalizować ślad wodny przedsiębiorstw. Tym samym zapewni klientom zintegrowane rozwiązania dostarczające danych o zużyciu wody w ramach realizowanych projektów oraz wpływu poszczególnych wersji projektów na środowisko, zapewniają przedstawiciele firmy. W przyszłości rekomendacje bazujące na sztucznej inteligencji podpowiedzą natomiast, jak tworzyć nowe produkty, usługi i doświadczenia znacznie lepiej ukierunkowane na zrównoważony rozwój.

Firma zamierza także promować oszczędzanie wody w ramach 3DEXPERIENCE Lab. W realizacji tego celu pomóc ma skumulowana wiedza sprzyjająca powstawaniu rewolucyjnych innowacji, takich jak EEL Energy, przekształcających procesy przemysłowe w branżach, którym zależy na ograniczeniu zużycia wody. Zapowiadana jest także współpracować z takimi platformami, jak OceanHub Africa.

Jak informują przedstawiciele spółki, wspierane będą również programy edukacyjne mające na celu zwiększanie świadomości w związku z nadmiernym zużyciem wody, oraz inspirowanie przyszłych pokoleń do dbania o ten cenny zasób naturalny w ramach takich projektów, jak Mission Ocean we Francji współpracujący z La Fondation Dassault Systèmes.

„Środowiska wirtualne pozwalają naszym klientom opracowywać, projektować i testować radykalnie nowe produkty, materiały i procesy wytwórcze, które będą tworzyć podstawy gospodarki przyszłości. Nowe rozwiązania branżowe mogą zapewnić nam pozycję głównego partnera w kontekście renesansu przemysłu, ukierunkowanego na zrównoważony rozwój w zgodzie z założeniami Porozumienia paryskiego” – mówi Bernard Charlès, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny, Dassault Systèmes.

Woda jest niezbędna do życia, ale jej nadmierne zużycie do produkcji dóbr i usług wykorzystywanych na świecie zagraża jej dostępności. Obecnie ponad 40% populacji świata cierpi z powodu niedoboru wody. Zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ ogłosiła lata 2018-2028 dekadą działań na rzecz wody z ukierunkowaniem na zrównoważony rozwój i zintegrowane metody zarządzania zasobami wody. Inicjatywa „Water for Life” Dassault Systèmes jest zgodna nie tylko z tą strategią, ale także z inicjatywą Science Based Targets. Firma wspiera także rekomendacje TCFD (ang. Taskforce for Climate-related Financial Disclosures).

Inicjatywę „Water for Life” zainicjował materiał wideo, w którym wystąpili Bernard Charlès i podróżnik Mike Horn, których łączy idea ochrony zasobów wody.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *