AplikacjeRynek

Dassault Systemes przejmuje IQMS aby lepiej wspierać cyfrową transformację firm produkcyjnych

Przejęcie kalifornijskiej firmy IQMS jest kolejnym etapem realizacji strategii Dassault Systemes, która zakłada oferowanie jak najszerszego wachlarza rozwiązań wspierających sektor przemysłowy w realizacji projektów cyfrowej transformacji prowadzonej działalności. Warta 425 milionów dolarów transakcja ma zostać sfinalizowana na początku 2019 roku i pozwoli m.in. ma wzmocnienie rozwijanej przez Dassault Systemes platformy 3DEXPERIENCE m.in. o narzędzia typowe dla rozwiązań klasy ERP.

Dassault Systemes przejmuje IQMS aby lepiej wspierać cyfrową transformację firm produkcyjnych

Firma IQMS dostarcza m.in. rozbudowane systemy ERP stworzone z myślą o firmach produkcyjnych. Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej firmy, funkcjonalność oferowanych systemów obejmuje procesy inżynierskie, produkcyjne i biznesowe – od planowania po dostawcy produktów. Z rozwiązań IQMS korzysta ponad 1000 firm, które operują ponad dwoma tysiącami fabryk zlokalizowanych w 20 krajach. Są to przede wszystkim firmy działające w branżach: motoryzacyjnej, dóbr konsumenckich, urządzeń medycznych, czy systemów przemysłowych. Wśród klientów IQMS znajdują się m.in. firmy: Westfall Technik, KKSP Precision Machining, AMA Plastics, Donnelly Custom Manufacturing i FlowBelow Aero.

Na mocy zapowiedzianej właśnie transakcji Dassault Systemes zamierza zintegrować rozwiązania IQMS z platformą chmurową 3DEXPERIENCE, a co za tym idzie – zaoferować je jeszcze szerszej grupie odbiorców. „IQMS posiada głęboką wiedzę na temat potrzeb producentów i procesów produkcyjnych. Cieszymy się z obecności IQMS w naszym zespole, wierzymy, że wspólnie stworzymy nową kategorię rozwiązań, które poszerzą naszą ofertę znaną z SOLIDWORKS” – komentuje Bernard Charles, dyrektor generalny Dassault Systemes.

Przejmując IQMS, Dassault Systemes będzie w stanie zaoferować nowe rozwiązania skierowane m.in. do rosnącego rynku małych i średnich firm produkcyjnych. Według szacunków obecnie jest on wart około 5 miliardów dolarów i do 2023 roku będzie rósł w tempie 7-8 proc. rocznie. Na świecie jest ponad 250 tysięcy małych i średnich firm produkcyjnych. Zdaniem analityków, dla takich szczególnym wyzwaniem okażą się właśnie najbliższe lata. Zapewnienie rozwoju w sektorze produkcyjnym, w obliczu postępującej globalizacji, presji konkurencyjnej i postępującej cyfryzacji procesów produkcyjnych oraz produktów będzie wymagało od wielu, zwłaszcza mniejszych firm, dostosowania się do zmian w światowych trendach gospodarczych. Niezbędne dla nich będzie też jak najszersze wykorzystanie możliwości nowych technologii – cyfrowa transformacja biznesu wymusza bowiem ewolucję procesów produkcyjnych i biznesowych. W tym właśnie mają pomóc narzędzia dostarczane przez Dassault Systemes.

Przejęcie IQMS, to największa akwizycja Dassault Systemes w ostatnich latach. W zeszłym roku firma przejęła mniejsze firmy, takie jak: No Magic, Exa Corporation, Outscale, czy AITAC BV. Ta, wywodząca się z Francji, firma specjalizuje się w rozwiązaniach projektowych, oprogramowaniu PLM, CAD i rozwija swoją działalność od 1981 roku. W 2017 roku przychody firmy wynosiły ponad 3 miliardy euro. Jednocześnie, tylko w trzecim kwartale 2018 roku przychody firmy wzrosły o 10% rok do roku, a przychody jedynie z platformy 3DEXPERIENCE wzrosły niemal o jedną piątą.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *