BranżaRynek

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13

Firma Dell Technologies zaprezentowała nowe modele laptopów XPS 13 i XPS 13 2-in-1. Inżynierowie podczas ich tworzenia brali pod uwagę wielofunkcyjność i bezproblemową wielozadaniowość, które odgrywają dziś kluczową rolę. Obecna hybrydowa i mobilna rzeczywistość oznaczają, że wykorzystywane narzędzia muszą spełniać potrzeby użytkowników w każdym miejscu na świecie.

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Ramki modeli XPS 13 oraz XPS 13 2-in-1 wykonane są z niskowęglowego aluminium i produkowane są z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii zasilanych wodą, co zapewnia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 70% w porównaniu z aluminiowymi ramkami produkowanymi w tradycyjnych zakładach zasilanych węglem. Modele XPS 13 i XPS 13 2-in-1 zarejestrowano w złotej kategorii w narzędziu EPEAT i obydwa są wysyłane w opakowaniach wykonanych w 100% z materiałów odnawialnych albo podlegających recyklingowi.

Dell XPS 13

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Ten kompaktowy i elegancki model XPS 13 pozwoli na zachowanie produktywności nawet w biegu, bowiem waży zaledwie od 1,17 kg. Laptop jest dostępny z systemem Windows 11 lub Ubuntu 20.04. Czas pracy na akumulatorze wynosi do 12 godzin, a procesor Intel® Core™ 12. generacji umożliwia bezproblemową wielozadaniowość. Nowy model laptopa wyposażony jest w praktycznie bezramkowy wyświetlacz InfinityEdge piątej generacji i udoskonalony system dźwiękowy. Wysoka jasność, lepsza wyrazistość, precyzyjne odwzorowanie detali przy maksymalnej rozdzielczości UHD+ i wyraziste kolory ożywiają wyświetlany obraz. Technologia Eyesafe® w inteligentny sposób zarządza natężeniem światła, redukując emisję szkodliwego niebieskiego światła bez pogarszania wrażeń wizualnych.

Dell XPS 13 2-in-1

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Kolejne urządzenie z rodziny Dell XPS zapewnia największą elastyczność, umożliwiając proste przełączanie się pomiędzy przesyłaniem strumieniowym, pracą, tworzeniem i udostępnieniem treści. Ponadto obsługuje łączność w technologii 5G umożliwiającą pobieranie z wykorzystaniem komórkowych połączeń szerokopasmowych z prędkościami charakterystycznymi dla WiFi. Nowy model XPS 13 2-in-1 wyposażony jest również w technologię eSIM, która umożliwia podróżowanie do różnych krajów i łączenie się z sieciami operatorów na całym świecie bez konieczności zmiany karty SIM. Urządzenie umożliwia swobodne i płynne przechodzenie z trybu tabletu do pełnej funkcjonalności laptopa poprzez założenie magnetycznego etui zapewniającego pełny komfort korzystania z laptopa z regulacją trzech kątów nachylenia (100°, 112,5°, 125°) w celu zapewnienia elastyczności i wygody. Specjalny rysik XPS można zamocować na magnes w górnej części obudowy, gdzie będzie się ładował, a czas pracy przy pełnym naładowaniu wynosi nawet 50 dni. Jednak zarówno etui, jak i rysik, sprzedawane są osobno. Maksymalna rozdzielczość ekranu, który zapewnia wyjątkowo żywe kolory, to 3K. Sprzęt jest wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 1080p oraz tylną kamerę 4K, która umożliwia m.in. robienie wiernych zdjęć, edytowanie treści i skanowanie dokumentów. Premiera latem tego roku.

Przeczytaj również
Szukamy specjalistów, którzy chcą być częścią rozwoju nowej generacji produktów dla iGamingu

Dell Trade In

Program Dell Trade In umożliwia wymianę każdego spełniającego kryteria kwalifikacyjne urządzenia elektronicznego (marki Dell i innych marek) na kredyt do wykorzystania przy kolejnym zakupie w witrynie Dell.com. Początkowo był on dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale zostanie on wprowadzony w dodatkowych krajach w dalszej części tego roku. Program uzupełnia rozwiązanie Dell Migrate, które umożliwia przeniesienie ważnych i trudnych do zastąpienia danych i plików z komputerów osobistych z systemem Windows na nowe urządzenie XPS, dzięki czemu możesz szybko wrócić do działania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.