Branża ITRynek

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13

Firma Dell Technologies zaprezentowała nowe modele laptopów XPS 13 i XPS 13 2-in-1. Inżynierowie podczas ich tworzenia brali pod uwagę wielofunkcyjność i bezproblemową wielozadaniowość, które odgrywają dziś kluczową rolę. Obecna hybrydowa i mobilna rzeczywistość oznaczają, że wykorzystywane narzędzia muszą spełniać potrzeby użytkowników w każdym miejscu na świecie.

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Ramki modeli XPS 13 oraz XPS 13 2-in-1 wykonane są z niskowęglowego aluminium i produkowane są z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii zasilanych wodą, co zapewnia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 70% w porównaniu z aluminiowymi ramkami produkowanymi w tradycyjnych zakładach zasilanych węglem. Modele XPS 13 i XPS 13 2-in-1 zarejestrowano w złotej kategorii w narzędziu EPEAT i obydwa są wysyłane w opakowaniach wykonanych w 100% z materiałów odnawialnych albo podlegających recyklingowi.

Dell XPS 13

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Ten kompaktowy i elegancki model XPS 13 pozwoli na zachowanie produktywności nawet w biegu, bowiem waży zaledwie od 1,17 kg. Laptop jest dostępny z systemem Windows 11 lub Ubuntu 20.04. Czas pracy na akumulatorze wynosi do 12 godzin, a procesor Intel® Core™ 12. generacji umożliwia bezproblemową wielozadaniowość. Nowy model laptopa wyposażony jest w praktycznie bezramkowy wyświetlacz InfinityEdge piątej generacji i udoskonalony system dźwiękowy. Wysoka jasność, lepsza wyrazistość, precyzyjne odwzorowanie detali przy maksymalnej rozdzielczości UHD+ i wyraziste kolory ożywiają wyświetlany obraz. Technologia Eyesafe® w inteligentny sposób zarządza natężeniem światła, redukując emisję szkodliwego niebieskiego światła bez pogarszania wrażeń wizualnych.

Dell XPS 13 2-in-1

Dell prezentuje nowe wielofunkcyjne laptopy linii XPS 13
Źródło: Dell

Kolejne urządzenie z rodziny Dell XPS zapewnia największą elastyczność, umożliwiając proste przełączanie się pomiędzy przesyłaniem strumieniowym, pracą, tworzeniem i udostępnieniem treści. Ponadto obsługuje łączność w technologii 5G umożliwiającą pobieranie z wykorzystaniem komórkowych połączeń szerokopasmowych z prędkościami charakterystycznymi dla WiFi. Nowy model XPS 13 2-in-1 wyposażony jest również w technologię eSIM, która umożliwia podróżowanie do różnych krajów i łączenie się z sieciami operatorów na całym świecie bez konieczności zmiany karty SIM. Urządzenie umożliwia swobodne i płynne przechodzenie z trybu tabletu do pełnej funkcjonalności laptopa poprzez założenie magnetycznego etui zapewniającego pełny komfort korzystania z laptopa z regulacją trzech kątów nachylenia (100°, 112,5°, 125°) w celu zapewnienia elastyczności i wygody. Specjalny rysik XPS można zamocować na magnes w górnej części obudowy, gdzie będzie się ładował, a czas pracy przy pełnym naładowaniu wynosi nawet 50 dni. Jednak zarówno etui, jak i rysik, sprzedawane są osobno. Maksymalna rozdzielczość ekranu, który zapewnia wyjątkowo żywe kolory, to 3K. Sprzęt jest wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 1080p oraz tylną kamerę 4K, która umożliwia m.in. robienie wiernych zdjęć, edytowanie treści i skanowanie dokumentów. Premiera latem tego roku.

Dell Trade In

Program Dell Trade In umożliwia wymianę każdego spełniającego kryteria kwalifikacyjne urządzenia elektronicznego (marki Dell i innych marek) na kredyt do wykorzystania przy kolejnym zakupie w witrynie Dell.com. Początkowo był on dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale zostanie on wprowadzony w dodatkowych krajach w dalszej części tego roku. Program uzupełnia rozwiązanie Dell Migrate, które umożliwia przeniesienie ważnych i trudnych do zastąpienia danych i plików z komputerów osobistych z systemem Windows na nowe urządzenie XPS, dzięki czemu możesz szybko wrócić do działania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *