BiznesRynek

Dwa polskie startupy zyskają wsparcie w ramach wspólnej inicjatywy firm Intel, Cisco i Deutsche Telekom

Ifinity oraz OORT to dwie młode, polskie firmy wyróżnione przez organizatorów programu Challenge Up! Inicjatywa powołana przez koncerny Intel, Cisco i Deutsche Telekom ma na celu wspieranie firm rozwijających innowacyjne projekty w obszarze Internetu Rzeczy.

Dwa polskie startupy zyskają wsparcie w ramach wspólnej inicjatywy firm Intel, Cisco i Deutsche Telekom

W czteromiesięcznym programie inkubacyjnym weźmie udział 12 startupów z Polski, Danii, Szwajcarii, Rumunii, Izraela, Niemiec, Litwy, Włoch i Belgii. Nagrodzone projekty z Polski to Ifinity oraz OORT. Pierwsza z firm, Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię umożliwiającą cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych. Rozwiązanie Ifinity jest skierowane m.in. do instytucji publicznych oraz organizacji biznesowych.
Z kolei rozwiązanie firmy OORT pozwala na stworzenie otwartego ekosystemu inteligentnych urządzeń i czujników. Rozwiązanie bazuje m.in. na modelu chmury i technologiach mobilnych. Pierwsza implementacja oczekującej na opatentowanie technologii OORT to system inteligentnego domu, który może być sterowany za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w dostęp do Internetu.

W gronie wyróżnionych startupów znalazły się też firmy: Admetsys, ComfyLight, Devicehub.net, Hi-Park, n-Join, ProGlove, Senic, SEMSEYE, Taggalo oraz Waylay. „W konkursie Challenge Up! zostało zaprezentowanych kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na faktyczne potrzeby rynkowe, a część z nich już nabrała biznesowego rozpędu. Program udowadnia, że europejski ekosystem startupów jest źródłem pionierskich rozwiązań w segmencie Internetu rzeczy” — powiedział Marcin Hejka, wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Intel Capital EMAR.

W ramach programu Challenge Up! przedstawiciele 12 wyróżnionych firm wezmą udział w cyklu warsztatów poświęconych m.in. umiejętnościom prezentacyjnym, strategiom sprzedaży, nowoczesnym modelom biznesowym, czy rozwoju produktów. Szkolenia będą prowadzone w Krakowie, Berlinie i Londynie. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Dwa polskie startupy zyskają wsparcie w ramach wspólnej inicjatywy firm Intel, Cisco i Deutsche Telekom”