Rynek

Dwóch badaczy IDEAS NCBR członkami ELLIS Society

Zaszczytu dołączenia do tego prestiżowego europejskiego stowarzyszenia, gromadzącego ekspertów z obszaru sztucznej inteligencji, dostąpili: dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, CEO IDEAS NCBR oraz dr Tomasz Michalak, lider zespołu badawczego IDEAS NCBR.

Dwóch badaczy IDEAS NCBR członkami ELLIS Society

ELLIS Society to powołana w 2018 roku organizacja, stworzona z myślą o aktywizacji europejskiego środowiska naukowego skupionego wokół szeroko rozumianego AI. Jej działalność koncentruje się na trzech obszarach: badaniach podstawowych, programach doktoranckich i postdoc oraz tworzeniu sieci jednostek badawczych. Kandydaci do ELLIS Society weryfikowani są na podstawie zgłoszeń dokumentujących ich dorobek – stopień naukowy, ale również liczbę publikacji w prestiżowych konferencjach naukowych.

Dwóch badaczy IDEAS NCBR członkami ELLIS Society
dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, CEO IDEAS NCBR

„Jest nam niezmiernie miło, że dołączyliśmy do ELLIS Society. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych naukowców, ale również wielka szansa na to, żeby promować polską działalność naukową. W przyszłości chcielibyśmy nawiązać z tą organizacją szerszą współpracę i postarać się o status jednostki badawczej sieci ELLIS. Byłby to prawdziwy przełom i okazja dla nas, aby być pierwszym ośrodkiem badawczo-rozwojowym w Polsce, któremu uda się to osiągnąć” – skomentował dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, CEO IDEAS NCBR.

Dwóch badaczy IDEAS NCBR członkami ELLIS Society
dr Tomasz Michalak, lider zespołu badawczego w IDEAS NCBR

„ELLIS Society to ważna organizacja na globalnej mapie AI. Jej działalność stanowi przeciwwagę dla dynamicznej aktywności USA i Azji w badaniach nad sztuczną inteligencją. To także platforma pozwalająca na wymianę doświadczeń między badaczami w Europie, jak również współpracę między jednostkami naukowymi. Zajmuje się na skalę europejską tym, czym chcemy żeby zajmowało się IDEAS NCBR w Polsce – zatrzymywaniem talentów i ich kształceniem. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu” – podsumował dr Tomasz Michalak, lider zespołu badawczego w IDEAS NCBR.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *