Informacje prasoweRynek

ENEA Wytwarzanie zmodernizuje system klasy ERP

Największy, dysponujący prawie 8-proc. udziałem rynkowym, polski wytwórca energii z węgla kamiennego, rozpoczyna kompleksowy projekt modernizacji oprogramowania IFS Applications do najnowszej dostępnej wersji. Plany zakładają, że już pod koniec br. z nowych, wprowadzonych w   IFS Applications 8 funkcji będzie korzystało ponad pół tysiąca pracowników spółki należącej do GK ENEA. Co ciekawe, system ERP firmy IFS wspiera wszystkie najważniejsze procesy biznesowe firmy ENEA Wytwarzanie od 2003 roku.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że firma ENEA Wytwarzanie S.A. — największy w Polsce wytwórca energii z węgla kamiennego z prawie 8-proc. udziałem w produkcji energii w kraju — zdecydowała się przeprowadzić aktualizację systemu do wersji IFS Applications™ 8. System zostanie wdrożony w czterech lokalizacjach, stanowiąc w pełni zintegrowane rozwiązanie pozwalające na skonsolidowanie i zoptymalizowanie procesów biznesowych firmy.
Firma ENEA Wytwarzanie S.A. (dawniej Elektrownia „Kozienice”) korzysta z systemu IFS Applications od roku 2003. Obecnie podjęto decyzję o jego aktualizacji do wersji IFS Applications 8. Rozwiązanie to zostanie również wdrożone w trzech innych lokalizacjach wchodzących od początku 2014 roku w skład ENEA Wytwarzanie S.A. System IFS Applications 8 będzie wykorzystywany przez 535 użytkowników, wspierając kluczowe procesy biznesowe, takie jak remonty, zarządzanie projektami, zarządzanie łańcuchem dostaw, finanse i sprzedaż.

„Wdrożenie systemu IFS Applications 8 w całym przedsiębiorstwie pozwoli nam ujednolicić środowisko informatyczne oraz usprawnić procesy biznesowe” — powiedział Krzysztof Sadowski, prezes zarządu ENEA Wytwarzanie S.A. „Aktualizacja do najnowszej wersji IFS Applications to ważny krok na drodze do realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju”.

„Segmenty wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii stanowią kluczowe elementy naszej strategii dla sektora energetyki i użyteczności publicznej” — powiedział Alastair Sorbie, prezes zarządu IFS. „Nasza firma ma duże doświadczenie na globalnym rynku energetycznym. Dzięki współpracy z kluczowymi klientami z sektora energetyki oraz analitykami znającymi ten rynek inwestujemy w rozwój produktu dedykowanego dla tego sektora. Bardzo cieszy nas mocna pozycja rynkowa IFS w dziedzinie energetyki w Polsce, co odzwierciedla strategię i kompetencje IFS dla tej branży”. Zakończenie projektu wdrożenia jest planowane na koniec roku 2014.

ENEA Wytwarzanie zmodernizuje system klasy ERP
Wizualizacja nowego bloku energetycznego o mocy 1075 MW. Kozienicka inwestycja ma zostać ukończona w 2017 roku.
Źródło: ENEA Wytwarzanie

Spółka ENEA Wytwarzanie S.A. (dawniej Elektrownia „Kozienice” S.A.), należąca do Grupy Kapitałowej ENEA, jest największym w Polsce wytwórcą energii elektrycznej z węgla kamiennego. Elektrownia ENEA Wytwarzanie S.A. posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy 2913 MW, co daje około 8 % udziału w rynku produkcji energii elektrycznej w Polsce. Zdolność produkcyjna zainstalowanych jednostek wytwórczych wynosi ok. 14 TWh rocznie. Moc zainstalowana oraz położenie sprawiają, że elektrownia ENEA Wytwarzanie S.A. jest jednym z najważniejszych węzłów Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. W grudniu 2013 r. w ramach konsolidacji aktywów wytwórczych Grupy Kapitałowej ENEA w skład ENEA Wytwarzanie S.A. weszły spółki Elektrociepłownia Białystok S.A., Elektrownie Wodne Sp. z o.o. i Dobitt Energia Sp. z o.o.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *