Branża ITRynek

Equinix otworzy trzecie centrum danych w Warszawie

Equinix inwestuje 34 mln USD w trzecie centrum danych w Warszawie zwiększając przepustowość połączeń bezpośrednich na kluczowym dla tej firmy rynku wschodzącym. Equinix Inc. zapowiada otwarcie nowego data center w Warszawie w I  kwartale 2020 r.

Equinix otworzy trzecie centrum danych w Warszawie

Centrum danych International Business Exchange (IBX) o nazwie WA3 będzie oferować usługi kolokacyjne i szeroki wybór zaawansowanych usług połączeń bezpośrednich. W pierwszej fazie projektu WA3 będzie oferować 475 szaf serwerowych i ponad 1400 m2 powierzchni kolokacyjnej. Centrum danych WA3 będzie spełniać najnowsze standardy innowacyjności w budownictwie. Jedną z takich innowacji jest przeciwpożarowy system mgły wodnej.

Nowe centrum danych Equinix ułatwi polskim firmom realizowanie inicjatyw w zakresie cyfryzacji biznesu i transformacji IT do chmury, a także umożliwi globalnym firmom rozszerzenie działalności cyfrowej w Polsce” – mówią przedstawiciele firmy. “Przedsiębiorstwa mogą skracać odległości pomiędzy usługami cyfrowymi a użytkownikami poprzez maksymalne rozbudowanie infrastruktury sieciowej na krawędzi – edge – i zwiększanie wydajności przy rosnących obciążeniach sieci. Firmy potrzebują coraz szerszej sieci połączeń bezpośrednich, by móc działać szybciej. Oferując zwiększoną przepustowość w Warszawie, Equinix odpowiada na te potrzeby i stymuluje rozwój gospodarki cyfrowej” – dodają.

Nowa inwestycja Equinix w centrum danych WA3 jest kolejnym krokiem w ramach rozbudowy stale rozwijanej platformy Platform Equinix, na którą składa się ponad 200 centrów danych i która zapewnia łączność pomiędzy klientami i partnerami w ramach cyfrowego łańcucha dostaw. Centra danych Equinix w Warszawie tworzą gęstą sieć połączeń pomiędzy podmiotami z branży telekomunikacyjnej, dostawcami usług w chmurze i IT, usługodawcami na rynku finansowym. Equinix obsługuje już ponad 350 klientów w samej Warszawie i współpracuje z ponad 190 dostawcami usług sieciowych i ponad 60 dostawcami usług w chmurze. “Tak bogaty ekosystem biznesowy daje firmom możliwość tworzenia wzajemnych połączeń bezpośrednich w bezpiecznym środowisku i z większą wydajnością” – przekonują przedstawiciele firmy.

Nowa inwestycja Equinix w centrum danych WA3 jest kolejnym krokiem w ramach rozbudowy stale rozwijanej platformy Platform Equinix, na którą składa się ponad 200 centrów danych i która zapewnia łączność pomiędzy klientami i partnerami w ramach cyfrowego łańcucha dostaw. Centra danych Equinix w Warszawie tworzą gęstą sieć połączeń pomiędzy podmiotami z branży telekomunikacyjnej, dostawcami usług w chmurze i IT, usługodawcami na rynku finansowym.

Poprzez WA3 IBX, firmy w Polsce będą mogły skuteczniej korzystać z innych rozwiązań Equinix, takich jak m.in. Equinix Cloud Exchange Fabric (ECX Fabric) i Equinix SmartKey do szyfrowania kluczy bezpieczeństwa. WA3 będzie również oferować dostęp do węzła sieciowego Equinix Internet Exchange (dawniej PLIX), który umożliwia operatorom internetowym, w tym dostawcom treści i usług internetowych, prostą i skuteczną wymianę ruchu internetowego z ponad 180 użytkownikami.

Equinix już wcześniej ogłosił, że w ciągu 5 lat zainwestuje 45 mln USD w Centrum Rozwoju Produktu w Warszawie, które opracowuje i rozwija zaawansowane technologicznie, definiowane programowo rozwiązania sieciowe, bezpośrednio zainspirowane potrzebami klientów. Na podstawie badań opartych na Data Science Centrum rozwija wirtualną infrastrukturę IT w celu przyspieszenia globalnej cyfrowej transformacji biznesu. Equinix PDC w Warszawie jest trzecim tego typu ośrodkiem Equinix na świecie (pozostałe mieszczą się w Singapurze i w Dolinie Krzemowej).

Equinix już wcześniej ogłosił, że w ciągu 5 lat zainwestuje 45 mln USD w Centrum Rozwoju Produktu w Warszawie, które opracowuje i rozwija zaawansowane technologicznie, definiowane programowo rozwiązania sieciowe, bezpośrednio zainspirowane potrzebami klientów. Na podstawie badań opartych na Data Science Centrum rozwija wirtualną infrastrukturę IT w celu przyspieszenia globalnej cyfrowej transformacji biznesu. Equinix PDC w Warszawie jest trzecim tego typu ośrodkiem Equinix na świecie.

Obserwujemy, że lokalne przedsiębiorstwa i dostawcy usług na polskim rynku coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług kolokacyjnych – zdają sobie sprawę, że utrzymanie obiektów o kluczowym znaczeniu jest złożonym i kosztownym przedsięwzięciem. Nowa inwestycja w Warszawie to dowód na zangażowanie Equinix w realizację potrzeb klientów i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie  w obszarze połączonych bezpośrednio centrów danych, które pozwalają firmom rozwijać ich działalność na brzegu sieci – Digital Edge” – mówi Penny Jones, Dyrektor ds. badań nad centrami danych, 451 Research.

Suwerenność danych ma zasadnicze znaczenie dla naszych klientów w Polsce i dla całego rynku. Jest też źródłem poważnych obaw dla lokalnych podmiotów. WA3 będzie kamieniem milowym i wsparciem w dalszym rozwoju suwerenności danych w chmurze na terenie Polski. Stworzymy idealny lokalny ekosystem dla globalnych dostawców usług w chmurze, złożony z platformy połączeń bezpośrednich (interconnection), centrum danych WA3 i ECX Fabric” – podsumowuje Robert Busz, dyrektor zarządzający, Equinix Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *