Rynek

Ericsson chce działać w bardziej zwinny sposób i zapowiada restrukturyzację

Z początkiem lipca 2016 roku wprowadzona zostanie nowa struktura organizacyjna firmy Ericsson. Zakłada ona m.in. zwiększenie wydajności operacji, optymalizację kosztów oraz koncentrację na realizacji działań odpowiadających zmieniających się potrzebom rynku. Ericsson ma także bardziej zwinnie działać w zakresie wykorzystywania pojawiających się szans rynkowych. Zmiany obejmą także podział kompetencji w zarządzie koncernu.

Ericsson chce działać w bardziej zwinny sposób i zapowiada restrukturyzację

Zdaniem przedstawicieli koncernu zapowiedziane zmiany wpisują się w szereg strategicznych decyzji podjętych w ciągu ostatnich lat. Obejmują one m.in. rezygnację z działalności w sektorach systemów słuchawkowych i modemów oraz inwestycje w obszarze oprogramowania i usług profesjonalnych. „Nie jesteśmy zadowoleni z ogólnego poziomu rozwoju i zyskowności w ciągu ostatnich lat. Ogłaszamy kolejne działania zmierzające do przyspieszenia realizacji strategii oraz jeszcze intensywniejszego zwiększenia wydajności i wzrostu w obrębie przedsiębiorstwa” – mówi Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson. “Utworzymy węższą, bardziej nastawioną na cele organizację, aby móc realizować potrzeby różnych segmentów klientów i dynamiczniej korzystać z pojawiających się na rynku okazji. W czasie gdy 5G, Internet Rzeczy i chmura są czynnikami wprowadzającymi nas do następnej fazy rozwoju branży, nadszedł czas na realizację założonych zmian” – zapowiada.

Wedle zapowiedzi nowa struktura będzie oparta na pięciu jednostkach biznesowych. Dwie jednostki biznesowe w segmencie Networks, Business Unit Network Products oraz Business Unit Networks Services skoncentrują się na stopniowej poprawie wydajności sieci, wykorzystywaniu okazji w sektorze 4G i rozszerzaniu pozycji lidera w dziedzinie sieci 5G. Obie komórki będą tym samym odpowiedzialne za podstawową działalność koncernu Ericsson.

W ramach reorganizacji powstaną też nowe działy: IT & Cloud, Business Unit IT & Cloud Products oraz Business Unit IT & Cloud Services. Ich działalność ma koncentrować się na perspektywicznych obszarach rozwoju, sprzedaży oprogramowania oraz działaniach wspierających m.in. zespoły konsultingowe. W ramach nowej struktury utworzona zostanie również grupa kompetencyjna wspierająca działalność w sektorze Industry & Society. Nowa struktura organizacyjna przynieść ma także optymalizację wydajności oraz struktury kosztów. Zapowiadane jest m.in. ograniczenie pokrywających się kompetencji skupionych w różnych działach. Zapowiadane zmiany obejmą także struktury regionalne firmy Ericsson.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *