PracaAgileProgramowanie

EY zatrudni w Polsce nawet 300 programistów i menedżerów projektów IT

Firma doradcza EY rozbudowuje centra kompetencyjne w Polsce. Powstają w nich nowe zespoły. Będą one obsługiwać globalnych klientów EY w zakresie doradztwa IT przy fuzjach i przejęciach oraz rozwoju aplikacji Guidewire dla rynku ubezpieczeń. Pracę w nowych zespołach we Wrocławiu i w Warszawie znajdzie do 2020 roku kolejne kilkaset osób. Firma rekrutuje głównie doświadczonych menedżerów projektów IT oraz programistów Java.

EY zatrudni w Polsce nawet 300 programistów i menedżerów projektów IT

Zespoły te będą częścią centrum usług wspólnych, które powstało we Wrocławiu w 2011 roku i obchodzi właśnie pięciolecie istnienia. Dziś EY Global Delivery Services świadczy m.in. usługi księgowe, finansowe, kadrowe, kreatywne, wsparcie wirtualnych asystentek, usługi związane z zakupami i zarządzaniem ryzykiem, jak również wsparcie IT oraz zarządzanie wiedzą i projektami dla spółek z sieci EY z ponad 30 krajów.

Bardzo się cieszę, że pięć lat po tym, jak stolica Dolnego Śląska wygrała rywalizację o centrum usług wspólnych z ponad 40 miastami z Europy i Afryki Północnej, możemy podzielić się kolejną dobrą wiadomością. Rozszerzamy działalność EY poprzez stworzenie centrów kompetencji, które będą realizowały usługi dla zewnętrznych, globalnych klientów EY oraz dla zespołów projektowych EY, które pracują dla międzynarodowych klientów. To, że centra powstaną właśnie w Polsce świadczy o tym, że mamy tutaj wysoko wykwalifikowane kadry o szerokich kompetencjach i globalnym spojrzeniu. Dla przykładu, wielu analityków EY Polska świadczy usługi w Berlinie, Londynie, Dubaju czy Nowym Jorku siedząc ramię w ramię ze specjalistami z całego świata” – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY w Polsce.

Polska częścią globalnej sieci centrów usług EY

Nowe zespoły we Wrocławiu i w Warszawie będą działały w ramach EY Global Delivery Services (GDS). Jest to odrębna struktura od spółek EY Polska, które pracują dla lokalnych i międzynarodowych klientów. EY Polska to ponad 1800 profesjonalistów zajmujących się audytem, doradztwem podatkowym, biznesowym i transakcyjnym. Firma ma biura w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Global Delivery Services (GDS) to nazwa wszystkich globalnych centrów usług wspólnych i centrów kompetencyjnych oferujących usługi na rzecz pracowników EY na całym świecie oraz klientów zewnętrznych globalnej sieci firmy doradczej. GDS wspiera wszystkie obszary geograficzne, linie biznesowe, sektory i kompetencje EY. Odgrywa też ważną rolę w realizacji globalnej strategii EY. Obecnie istnieje dziesięć takich centrów w pięciu krajach: Indiach, Chinach, Polsce, Argentynie i na Filipinach. Pracuje w nich ponad 18 tys. osób – z tego 600 w Polsce – które stanowią wsparcie zespołów projektowych lub bezpośrednio współpracują z zewnętrznymi, globalnymi klientami EY.

W Polsce poszukiwani programiści Javy i Project Managerowie

Na początku istnienia EY GDS Poland w planach było zatrudnienie 250 specjalistów. Jednak przez 5 lat obecności centrum w Polsce, liczba pracowników wzrosła do 600 osób. Jeszcze rok temu EY GDS Poland działało w 5 obszarach kompetencyjnych. Teraz jest ich już 13.

To dzięki potencjałowi i energii ludzi, otwartości na innowacje i nowe wyzwania możemy się rozwijać. Nie spoczywamy na laurach i zwiększamy zatrudnienie. Rekrutujemy finansistów, informatyków, ścisłe umysły, ale również artystów i humanistów. Planujemy dalszy wzrost zatrudnienia – utrzymując dotychczasową dynamikę celujemy w około dwukrotny. Co szczególne, nie każdy z naszych pracowników musi mówić po polsku, dlatego chętnie dołączają do nas obcokrajowcy” – mówi Dariusz Sus, szef EY GDS Poland.

Obecnie szukamy przede wszystkim menedżerów projektów IT z obszaru doradztwa transakcyjnego, którzy będą specjalizować się w zakresie wsparcia IT dla procesów transakcyjnych dla klientów globalnej sieci EY oraz deweloperów środowiska Java, którzy wesprą międzynarodowe projekty implementacji narzędzia Guidewire dla doradztwa biznesowego” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *