InfrastrukturaRynek

Firma Netskope otworzyła centrum danych w Warszawie

To pierwszy taki obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej amerykańskiej spółki specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie. W sumie ma ona już 62 centra danych na całym świecie. Niedawno podobny obiekt otworzono w Brukseli.

Firma Netskope otworzyła centrum danych w Warszawie

Netskope dostarcza globalnie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce. W Polsce firma sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów – obecnie współpracuje z Clico jako dystrybutorem jej rozwiązań oraz z wybranymi partnerami takimi jak Apius, TraffordIT czy też 4Prime w zakresie sprzedaży i wdrażania jej rozwiązań. Jak zapewniają przedstawiciele amerykańskiej spółki, nowe centrum danych w Warszawie oferuje wszystkie możliwe usługi na najwyższym światowym poziomie.

„Platforma Netskope zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej. Dla wielu naszych klientów ważne jest, aby wszelkie aktywności ich pracowników były zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej albo w kraju, w którym jest ich główna siedziba. Centrum danych w Warszawie przełoży się na lepszy zasięg dostępnych usług Netskope przy wysokiej wydajności i mniejszych opóźnieniach, co niewątpliwie może być bardzo ważne dla firm i przedsiębiorstw korzystających z różnych rozwiązań chmurowych. Uruchomione centrum pokazuje też, że firma chce dynamicznie oferować swoje usługi na polskim rynku. Polska ma być także hubem, który umożliwi dostawę rozwiązań dla klientów z innych krajów Europy Wschodniej” – skomentował Michał Borowiecki, dyrektor regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Przeczytaj również
20 kwietnia TenderHut zadebiutuje na rynku NewConnect

Netskope na rynku cyberbezpieczeńtwia oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat. Zatrudnia ponad 2500 pracowników i ma ponad 2000 klientów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.