BranżaRynek

Firma Progress przejmie spółkę MarkLogic

Dzięki zawartej umowie Progress uzyska prawa do ujednoliconej platformy klasy korporacyjnej umożliwiającej semantyczne zarządzanie danymi. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, ma to pozwolić na stworzenie najlepszych rozwiązań do opracowywania aplikacji o największym znaczeniu dla użytkowników, wdrażania ich i zarządzania nimi. Prognozuje się, że po zamknięciu transakcji, roczny przychód Progress wzrośnie o 100 milionów dolarów.

Firma Progress przejmie spółkę MarkLogic

MarkLogic, firma należąca do spółki portfelowej Vector Capital, oferuje autorską, wielomodelową bazę danych NoSQL wraz z systemami do zarządzania metadanymi semantycznymi oraz mechanizmami sztucznej inteligencji – uzupełnią one portfolio produktów Progress.

“Kluczem do sukcesu każdej firmy jest jej zdolność do podejmowania świadomych decyzji, gdy pojawiają się wyzwania dotyczące danych. Aby robić to efektywnie, użytkownicy muszą wiedzieć, jak skutecznie z nich korzystać – właśnie takie rozwiązania oferuje MarkLogic. Nasze dotychczasowe produkty softwarowe, wraz z MarkLogic, stworzą bezkonkurencyjną platformę, która zapewni klientom dostęp do coraz bardziej kompleksowej oferty, pomagającej w realizacji celów biznesowych” ­- skomentował Yogesh Gupta, CEO Progress.

Przejęcie MarkLogic wpisuje się również w strategię rozwoju firmy Progress, która zakłada akwizycję innych podmiotów na bazie restrykcyjnych kryteriów akwizycji, budowanie silnego modelu cyklicznych przychodów oraz tworzenie produktów pozwalających na zdobycie i utrzymanie klientów, wskazali przedstawiciele Progress. Spodziewanym rezultatem przejęcia jest także stworzenie okazji do wdrożenia modelu operacyjnego i infrastruktury MarkLogic w celu maksymalizacji wydajności pracy obu firm.

“Jestem dumny z tego, co zespół MarkLogic osiągnął od czasu przejęcia przez Vector Capital – od wprowadzenia na rynek ważnych produktów i pozyskania klientów, po przejęcie firmy Smartlogic. Jestem przekonany, że będąc częścią większego podmiotu o ugruntowanej pozycji, oferującego nowe możliwości rozwoju zawodowego i innowacje, nasz zespół zdobędzie nowe kompetencje. Z kolei klienci otrzymają dostęp do bogatego portfolio produktów, które wzbogacą ich cyfrowe doświadczenie i zwiększą możliwości zarządzania infrastrukturą informatyczną” – powiedział Jeffrey Casale, CEO MarkLogic.

Przeczytaj również
Międzynarodowa grupa Inetum sfinalizowała przejęcie przez Bain Capital Private Equity

Jak poinformowano, z zastrzeżeniem konieczności spełnienia warunków określonych w ostatecznej umowie, Progress przejmie MarkLogic za 355 milionów dolarów. Spodziewane zamknięcie transakcji ma nastąpić na początku 2023 roku, pod warunkiem uzyskania zgód regulacyjnych i spełnienia innych zwyczajowych warunków koniecznych do sfinalizowania procesu, określonych w umowie ostatecznej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.