Rynek

Firmy Tietoevry i Bose otworzą w Warszawie nowe centrum rozwoju

Dzięki bogatym zasobom inżynierii oprogramowania i specjalistycznej wiedzy wykwalifikowanych pracowników, skoncentruje się ono na rozwoju elektroniki użytkowej i samochodowych systemów dźwiękowych Bose – poinformowali przedstawiciele Tietoevry.

Firmy Tietoevry i Bose otworzą w Warszawie nowe centrum rozwoju

Obie firmy współpracują ze sobą od 2021 roku, początkowo skupiając się na rozwoju elektroniki użytkowej. Obecnie postanowiły rozszerzyć dotychczasowy zakres współpracy o rozwój samochodowych systemów dźwiękowych i otworzyć centrum rozwoju, w którym tworzone będą najnowsze, prototypowe systemy i urządzenia audio opracowywane przez inżynierów z obu firm. W ramach tej współpracy Tietoevry wykorzysta setki programistów pracujących w polskich oddziałach firmy.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pogłębienia współpracy z jedną z wiodących marek sprzętu audio na świecie. Dzięki naszym globalnym możliwościom dostarczania technologii i ponad 25-letniemu doświadczeniu w globalnych badaniach i rozwoju oprogramowania możemy pomóc firmie Bose w opracowaniu jeszcze bardziej innowacyjnych rozwiązań audio oferujących klientom wysoką jakość. Przykładem są już teraz dziesiątki milionów samochodów korzystających z opracowanego przez nas oprogramowania” – skomentował Harri Salomaa, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Tietoevry Create.

Przypomnijmy, że firma Bose jest jednym z liderów innowacji w technologiach audio, produkując nie tylko słuchawki, kina domowe czy głośniki ale również takie innowacyjne urządzenia, jak okulary słoneczne z audio, systemy nagłośnień do stadionów sportowych, galerii handlowych, miejsc kultu i teatrów, a nawet specjalistyczne produkty z funkcją redukcji hałasu, wykorzystywane przez siły zbrojne narażone na wysoki poziom hałasu podczas służby.

Dodajmy też, że obie firmy mają już swoje oddziały w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *