InfrastrukturaCIO

Fortinet udostępnia rozwiązanie do budowy bezpiecznych sieci SD-WAN w środowiskach multi-cloud

Zgodnie z zapowiedziami rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud pozwala na integrowanie w sposób efektywny kosztowo, bezpieczny i skalowalny zwirtualizowanych sieci SD-WAN uruchomionych w różnych platformach oraz regionach chmurowych. Tym samym, możliwe ma być m.in. usprawnienie działania aplikacji uruchomionych w środowiskach multi-cloud. Nowe rozwiązanie Fortinet jest już dostępne w ramach największych platform publicznej chmury obliczeniowej na świecie.

Fortinet udostępnia rozwiązanie do budowy bezpiecznych sieci SD-WAN w środowiskach multi-cloud

Jak przekonują przedstawiciele firmy Fortinet wiele firm decyduje się łączyć wykorzystywane usługi chmurowe z lokalną infrastrukturą IT za pośrednictwem sieci WAN, jednak tego typu tradycyjne podejście do infrastruktury hamuje możliwości efektywnego wykorzystania pełni potencjału środowisk cloud computing, prowadzi do ograniczeń wydajnościowych i podwyższa koszty środowiska multicloud. Optymalne w takim przypadku ma być natomiast wykorzystanie technologii wirtualizacji na poziomie sieci.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud. Według przedstawicieli firmy Fortinet pozwala ono na tworzenie bezpiecznych i wysokowydajnych połączeń pomiędzy usługami w wielu publicznych chmurach obliczeniowych, bez wpływu na zwiększenie ich złożoności i kosztów. “Dla przedsiębiorstw korzystających z aplikacji i przetwarzających inne zadania obliczeniowe w wielu chmurach potrzeba płynnego zarządzania łącznością między nimi oraz zapewnienia ochrony w zróżnicowanej infrastrukturze jest większa niż kiedykolwiek. Rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN zapewniają łączność i bezpieczeństwo w różnych platformach chmurowych, a jednocześnie zapewniają komfort pracy użytkownikom aplikacji” – mówi John Maddison, wiceprezes firmy Fortinet. Nowa usługa Fortinet jest dostępna w ramach ofert wszystkich głównych dostawców usług chmurowych – dzięki temu usługi chmurowe mogą być łatwo połączone spójną infrastrukturą SD-WAN.

Funkcjonalność rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud obejmuje m.in. obszary automatyzacji obsługi połączeń sieciowych pomiędzy usługami opartymi na różnych platformach chmurowych, optymalizacji infrastruktury i monitoringu jej działania. Rozwiązanie umożliwia również bezpieczny transfer danych pomiędzy chmurami obliczeniowymi bez konieczności przesyłania ich przez firmowe centrum danych. Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud jest dostarczane w postaci wirtualnych maszyn FortiGate-VM, wdrażanych w infrastrukturze klienta oraz środowiskach chmurowych. Wykorzystuje m.in. opatentowaną przez Fortinet technologię vSPU i zapewnia wydajność transmisji danych IPsec na poziomie 20 Gbps. Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud stanowi uzupełnienie dla istniejącej już funkcji Fortinet Secure SD-WAN Cloud On-Ramp, zapewniającej bezpieczne połączenie użytkowników i biur z usługami w chmurze.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *