Branża ITRynek

Fundusz bValue zainwestował w Hostersów

Polski fundusz inwestycyjny bValue nabył 69% udziałów spółki Hostersi, dostawcy usług migracji do chmury i opieki nad infrastrukturą chmurową. Jak poinformowano, wspólnie z założycielami spółki, Tomaszem Dwornickim, Damianem Rutkowskim, Radosławem Kuczera, będzie dążyć do osiągnięcia 200 milionów złotych przychodu rocznie w najbliższych latach, dzięki dalszemu rozwojowi oferty oraz ekspansji zagranicznej.

Fundusz bValue zainwestował w Hostersów
Hostersi i bValue Źródło: materiały prasowe

Hostersi to wiodący na rynku Europy Środkowo-Wschodniej polski dostawca usług projektowania, wdrażania, skalowania i utrzymania 24/7 infrastruktury serwerowej i chmurowej, z siedzibą w Rybniku. Firma współpracuje ze wszystkimi czołowymi dostawcami chmury, w tym Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud. Dzięki temu umożliwia swoim klientom korzystanie z najlepszych rozwiązań niezależnie od dostawcy chmury. Zaufanie klientów dobrze wyraża stabilny wzrost przychodów kształtujący się na poziomie 44% rocznie w okresie ostatnich kilku lat.

Nabycie 69% udziałów Hostersi to pierwsza inwestycja bValue Growth – trzeciego funduszu bValue, który inwestuje w spółki z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w fazie wzrostu. Fundusz dysponuje kapitałem ok. 80 mln euro i zbliża się do zakończenia procesu przyjmowania nowych inwestorów.

“W ciągu 16 lat działalności Hostersów obserwujemy zmieniające się potrzeby klientów w Polsce i Europie, w miarę jak rynek chmury publicznej coraz bardziej dojrzewa. Dzięki połączeniu świetnej współpracy partnerskiej, zaangażowanym pracownikom i obdarzających nas wieloletnim zaufaniem klientom, dotarliśmy do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Cieszymy się, że w dalszej biznesowej drodze pomoże nam fundusz bValue, który ma długoletnie doświadczenie w skalowaniu firm. Duże znaczenie ma też dla nas dołączenie do rady nadzorczej doświadczonych przedsiębiorców, którzy pomogą w przyspieszeniu realizacji naszych planów” – skomentował Tomasz Dwornicki, założyciel i CEO Hostersi.

Założony przez Macieja Balsewicza w 2017 roku bValue zyskał rozpoznawalność dzięki inwestycjom w startupy takie jak Tidio, YourKaya, SpinAI, a ostatnio dzięki sprzedaży spółki Renters.pl do funduszu Enterprise Investors. Teraz fundusz stawia pierwsze kroki na rynku private equity, łącząc inwestycje growth equity (kapitał na rozwój) z transakcjami typu buy-out.

“Hostersi to biznes kierowany przez utalentowany zespół profesjonalistów gotowych do wykorzystania rosnącego popytu na usługi chmury publicznej, w miarę jak adopcja chmury w Europie Środkowej i Wschodniej zbliża się do poziomów obserwowanych w Stanach Zjednoczonych. Decyzja o zainwestowaniu w Hostersów opiera się na solidnych fundamentach ich obecnej pozycji rynkowej, potencjale wzrostu, jakości świadczonych usług oraz zdolności do adaptacji do zmieniającego się otoczenia” – podsumował Michał Bartosz, partner w bValue, odpowiedzialny za inwestycję w spółkę.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *