AplikacjeRynek

Fundusz Mid Europa Partners kupuje polski oddział Sage i markę Symfonia

Zaangażowanie funduszu Mid Europa Partners ma pozwolić m.in. na zdynamizowanie rozwoju oprogramowania linii Symfonia oraz usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Umowa ma zostać sfinalizowana na początku 2021 roku. Wartość transakcji sięga 320 mln zł.

Fundusz Mid Europa Partners kupuje polski oddział Sage i markę Symfonia

Zaangażowanie funduszu Mid Europa Partners w roli strategicznego inwestora ma pozwolić na realizację ambitnych planów rozwoju oprogramowania marki Symfonia. Plany te w dużej mierze opierają się na wykorzystaniu modelu chmury obliczeniowej. “Głęboko wierzę, że razem stworzymy nową jakość oprogramowania biznesowego dla sektora MŚP w Polsce, przybliżymy chmurę dziesiątkom tysięcy polskich firm” – podkreśla Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage Polska.

Przedstawiciele Mid Europa Partners zapowiadają m.in. wsparcie dla zespołu Symfonia w obszarze rozwoju oprogramowania oraz usług chmurowych. “Jesteśmy szczęśliwi mogąc wesprzeć Symfonię, wiodącego dostawcę kluczowego dla biznesu oprogramowania dla MSP. Firma już dzisiaj cieszy się wyjątkową rozpoznawalnością marki w Polsce, a jej portfolio wiodących na rynku produktów oferuje wysoce funkcjonalne, pewne i modułowe rozwiązania softwarowe” – mówi Kerim Turkmen, partner funduszu Mid Europa. Według niego zapowiedziana właśnie transakcja wpisuje się w dotychczasową strategię Mid Europa Partners w zakresie inwestowania w firmy z Europy Środkowo-Wschodniej o zakorzenionej pozycji rynkowej w szybko rozwijających się sektorach. Przejęcie spółki działającej dotąd w ramach Grupy Sage stanowić ma dopełnienie inwestycji w spółki intive, Allegro i Displate.

Wedle zapowiedzi, niezależnie od planów związanych z rozwojem oferty utrzymane zostanie wsparcie dla klientów firmy, a także dostępnych dotąd systemów. “Finanse i księgowość, kadry, płace i HR, handel i integracja z kanałem e-commerce, zarządzanie magazynem, zarządzanie produkcją, obieg dokumentów, analityka danych, ERP – to obszary działalności, z których nas znacie i w których gwarantujemy stałą obsługę i rozwój zarówno teraz, jak i w przyszłości” – podkreśla Piotr Ciski. Według niego, trwają prace nad wzmocnieniem jakości usług oraz rozwojem nowych kanałów kontaktu z zespołami wsparcia technicznego i obsługi klienta.

Co ważne, dzięki wsparciu Mid Europa Partners możliwy ma być też rozwój Symfonii w drodze przejęć. “Postrzegamy Symfonię jako idealny punkt wejścia na rynek oprogramowania ERP i księgowego w Polsce. Będziemy wspierać doświadczony zespół tej spółki w dalszym wzroście organicznym i poprzez akwizycje, w Polsce i za granicą” – zapewnia Marek Rodak, dyrektor w Mid Europa Partners. Plany zakładają, że umowa zakładająca przejęcie polskiej spółki Sage zostanie sfinalizowana w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Wartość transakcji to 66 mln funtów, czyli ok 320 mln zł.

Warto dodać, że pozyskanie strategicznego inwestora zbiera się w czasie z 25-leciem istnienia marki Symfonia. Z oprogramowania linii Symfonia korzysta ok. 75 tys. klientów, w tym ponad 35 tys. w modelu subskrypcyjnym. W rozwiązaniach Symfonia specjalizuje się też ok. 200 działających na polskim rynku firm partnerskich.

Fundusz Mid Europa Partners istnieje od ponad 20 lat i specjalizuje się w inwestycjach na rynkach w Europie Centralnej i Wschodniej. Obecnie Mid Europa Partners zarządza aktywami o wartości ponad 5 mld euro. Poza Allegro, intive i Displate w przeszłości Fundusz Mid Europa Partners zainwestował też m.in. w spółki, takie jak Żabka, Hortex, czy LuxMed.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *