Programowanie

GFT Polska otwiera biuro w Warszawie i zatrudni ponad 200 programistów

To już trzecia – po Łodzi i Poznaniu – siedziba firmy w Polsce. W biurze, które pomieści 250 stanowisk, pracuje obecnie już 40 specjalistów. GFT Polska dostarcza rozwiązania IT i usługi konsultingowe dla 10 największych banków inwestycyjnych świata, w tym dla klientów z Wall Street i londyńskiego City.

GFT Polska otwiera biuro w Warszawie i zatrudni ponad 200 programistów
Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska

GFT Polska to część GFT Technologies SE, międzynarodowej spółki technologicznej obecnej w 12 krajach. W Polsce działa od 2007 r., do grudnia 2014 pod marką Rule Financial. Konsultanci GFT Polska pracują z największymi i najbardziej prestiżowymi globalnymi instytucjami finansowymi.

500 specjalistów IT w GTF Polska to dopiero początek

Do tej pory GFT skupiało się głównie na rozwoju biur regionalnych w Łodzi i Poznaniu. Jednak w obliczu rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów, firma podjęła decyzję o rozwijaniu działalności również w Warszawie. „Dzięki temu połączone zespoły w trzech lokalizacjach będą rozwijać się równolegle, aby sprostać systematycznie powiększającemu się popytowi na usługi konsultingowe GFT” – tłumaczą przedstawiciele firmy. Obecnie w całym kraju GFT Polska zatrudnia ponad 500, wysoko wykwalifikowanych specjalistów: analityków, projektantów, programistów, testerów i managerów projektu.  Kierownictwo firmy i dedykowany zespół specjalistów pracuje nad tym, aby systematycznie powiększać zespoły projektowe w ciągu najbliższego roku we wszystkich 3 lokalizacjach.

Do tej pory GFT skupiało się głównie na rozwoju biur regionalnych w Łodzi i Poznaniu. Jednak w obliczu rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów, firma podjęła decyzję o rozwijaniu działalności również w Warszawie. Obecnie w całym kraju GFT Polska zatrudnia ponad 500, wysoko wykwalifikowanych specjalistów: analityków, projektantów, programistów, testerów i managerów projektu.

Otwarcie kolejnego, trzeciego już biura to naturalna konsekwencja rozwoju naszej organizacji w kraju. Polska jest znaczącym graczem na europejskim rynku i liderem w Europie Środkowo-Wschodniej pod kątem świadczenia wyspecjalizowanych usług technologicznych dla globalnych marek. Zlokalizowanie działalności w naszym kraju to wymierne korzyści wynikające ze skali, oferowanej jakości, dostępu do infrastruktury czy kompetencji polskich specjalistów. Nasza organizacja obsługuje w tej chwili dziesięć największych banków inwestycyjnych. Rozpoczynając działalność włożyliśmy wiele czasu i wysiłku w przekonanie klientów o tym, że w Łodzi, Poznaniu czy Warszawie można realizować nawet najbardziej zaawansowane prace związane z rozwojem oprogramowania dla branży finansowej oraz dostarczać specjalistyczne usługi konsultingowe dla sektora. Dzisiaj klienci sami zabiegają o naszych specjalistów” – mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska.

Poszukiwaniu programiści i testerzy w Warszawie

GFT Polska tworzy miejsca pracy przede wszystkim dla specjalistów z około 3-letnim doświadczeniem komercyjnym, którzy posługują się językami programowania Java, JavaScript i .NET. Firma poszukuje również eskpertów zajmujących się zapewnieniem jakości oprogramowania (QA). Programiści zatrudnieni w GFT Polska mają nie tylko szansę rozwijać swoje umiejętności techniczne w wymagającym środowisku projektowym, ale też zdobywać wiedzę związaną z branżą bankowości inwestycyjnej.

GFT Polska korzysta z niestandardowych metod dotarcia do kandydatów i promowania marki, m.in aktywnie wspierając działalność grup technologicznych w obszarze dzielenia się wiedzą. Prowadzi także program poleceniowy, w którym udział może wziąć każdy. W zamian za polecenie pracownika można otrzymać bonus w wysokości nawet 8 tys. zł. Niedawno organizacja w niestandardowy sposób promowała polecanie pracowników do GFT Polska na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania, oferując przechodniom świeżo parzoną kawę.

Polska atrakcyjną i konkurencyjną lokalizacją dla zaawansowanego ITO

Rozwój GFT w Polsce ilustruje trendy w rozwoju rodzimego sektora specjalistycznych usług IT dla międzynarodowego biznesu. Nasz kraj cieszy się rosnącym zaufaniem globalnych inwestorów, którzy powierzają polskim specjalistom coraz bardziej zaawansowane zadania oparte na wiedzy. W rezultacie relacja pomiędzy klientem a dostawcą usługi przybiera charakter partnerski. Firma świadcząc usługi staje się nie tyle podwykonawcą, ale doradcą, a często nawet integralną częścią zespołu klienta. Na określenie takiego modelu biznesowego ukuto niedawno pojęcie „outsharing”[1]czyli wyodrębnienie zaawansowanych usług konsultingowych. Zaawansowane usługi IT to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiego sektora outsharingu.

Według KPMG nasz kraj jest najatrakcyjniejszą w Europie i drugą na świecie lokalizacją w sektorze outsourcingu wysoko wyspecjalizowanych usług IT. Dane opublikowane w kwietniu przez Narodowy Bank Polski pokazują, że usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne odnotowały w 2015 r. największą dynamikę wzrostu wśród eksportowanych usług. Wpływy z ich eksportu wzrosły o 22% do 3,9 mld euro.

Mówiąc o rozwijającym się polskim sektorze IT powinniśmy go postrzegać w kontekście zmian rynkowych jakie się realizują z jego udziałem. Inflacja wynagrodzeń wśród pracowników firm technologicznych wielokrotnie przekracza tą odnotowywaną w pozostałych branżach. Rosnące wynagrodzenia w sektorze powodują zmiany w skali kraju, gdzie przestaje mieć znaczenie czy działalność prowadzi się w stolicy lub mieście wojewódzkim. Pomimo to, Polska nadal pozostaje atrakcyjną i konkurencyjną lokalizacją dla zaawansowanego ITO”  – dodaje Piotr Kania, GFT.

Według KPMG nasz kraj jest najatrakcyjniejszą w Europie i drugą na świecie lokalizacją w sektorze outsourcingu wysoko wyspecjalizowanych usług IT. Dane opublikowane w kwietniu przez Narodowy Bank Polski pokazują, że usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne odnotowały w 2015 r. największą dynamikę wzrostu wśród eksportowanych usług. Wpływy z ich eksportu wzrosły o 22% do 3,9 mld euro. Jak wynika z raportu ABSL „Rynek usług IT w Polsce 2015” firmy świadczące usługi IT zatrudniają w naszym kraju 140 tys. osób. Niemal wszystkie (95 proc.) tego typu przedsiębiorstwa zadeklarowały wzrost zaawansowania świadczonych usług.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *