Programowanie

GFT Polska otwiera biuro w Warszawie i zatrudni ponad 200 programistów

To już trzecia – po Łodzi i Poznaniu – siedziba firmy w Polsce. W biurze, które pomieści 250 stanowisk, pracuje obecnie już 40 specjalistów. GFT Polska dostarcza rozwiązania IT i usługi konsultingowe dla 10 największych banków inwestycyjnych świata, w tym dla klientów z Wall Street i londyńskiego City.

GFT Polska otwiera biuro w Warszawie i zatrudni ponad 200 programistów
Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska

GFT Polska to część GFT Technologies SE, międzynarodowej spółki technologicznej obecnej w 12 krajach. W Polsce działa od 2007 r., do grudnia 2014 pod marką Rule Financial. Konsultanci GFT Polska pracują z największymi i najbardziej prestiżowymi globalnymi instytucjami finansowymi.

500 specjalistów IT w GTF Polska to dopiero początek

Do tej pory GFT skupiało się głównie na rozwoju biur regionalnych w Łodzi i Poznaniu. Jednak w obliczu rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów, firma podjęła decyzję o rozwijaniu działalności również w Warszawie. “Dzięki temu połączone zespoły w trzech lokalizacjach będą rozwijać się równolegle, aby sprostać systematycznie powiększającemu się popytowi na usługi konsultingowe GFT” – tłumaczą przedstawiciele firmy. Obecnie w całym kraju GFT Polska zatrudnia ponad 500, wysoko wykwalifikowanych specjalistów: analityków, projektantów, programistów, testerów i managerów projektu.  Kierownictwo firmy i dedykowany zespół specjalistów pracuje nad tym, aby systematycznie powiększać zespoły projektowe w ciągu najbliższego roku we wszystkich 3 lokalizacjach.

Do tej pory GFT skupiało się głównie na rozwoju biur regionalnych w Łodzi i Poznaniu. Jednak w obliczu rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów, firma podjęła decyzję o rozwijaniu działalności również w Warszawie. Obecnie w całym kraju GFT Polska zatrudnia ponad 500, wysoko wykwalifikowanych specjalistów: analityków, projektantów, programistów, testerów i managerów projektu.

Otwarcie kolejnego, trzeciego już biura to naturalna konsekwencja rozwoju naszej organizacji w kraju. Polska jest znaczącym graczem na europejskim rynku i liderem w Europie Środkowo-Wschodniej pod kątem świadczenia wyspecjalizowanych usług technologicznych dla globalnych marek. Zlokalizowanie działalności w naszym kraju to wymierne korzyści wynikające ze skali, oferowanej jakości, dostępu do infrastruktury czy kompetencji polskich specjalistów. Nasza organizacja obsługuje w tej chwili dziesięć największych banków inwestycyjnych. Rozpoczynając działalność włożyliśmy wiele czasu i wysiłku w przekonanie klientów o tym, że w Łodzi, Poznaniu czy Warszawie można realizować nawet najbardziej zaawansowane prace związane z rozwojem oprogramowania dla branży finansowej oraz dostarczać specjalistyczne usługi konsultingowe dla sektora. Dzisiaj klienci sami zabiegają o naszych specjalistów” – mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska.

Poszukiwaniu programiści i testerzy w Warszawie

GFT Polska tworzy miejsca pracy przede wszystkim dla specjalistów z około 3-letnim doświadczeniem komercyjnym, którzy posługują się językami programowania Java, JavaScript i .NET. Firma poszukuje również eskpertów zajmujących się zapewnieniem jakości oprogramowania (QA). Programiści zatrudnieni w GFT Polska mają nie tylko szansę rozwijać swoje umiejętności techniczne w wymagającym środowisku projektowym, ale też zdobywać wiedzę związaną z branżą bankowości inwestycyjnej.

GFT Polska korzysta z niestandardowych metod dotarcia do kandydatów i promowania marki, m.in aktywnie wspierając działalność grup technologicznych w obszarze dzielenia się wiedzą. Prowadzi także program poleceniowy, w którym udział może wziąć każdy. W zamian za polecenie pracownika można otrzymać bonus w wysokości nawet 8 tys. zł. Niedawno organizacja w niestandardowy sposób promowała polecanie pracowników do GFT Polska na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania, oferując przechodniom świeżo parzoną kawę.

Polska atrakcyjną i konkurencyjną lokalizacją dla zaawansowanego ITO

Rozwój GFT w Polsce ilustruje trendy w rozwoju rodzimego sektora specjalistycznych usług IT dla międzynarodowego biznesu. Nasz kraj cieszy się rosnącym zaufaniem globalnych inwestorów, którzy powierzają polskim specjalistom coraz bardziej zaawansowane zadania oparte na wiedzy. W rezultacie relacja pomiędzy klientem a dostawcą usługi przybiera charakter partnerski. Firma świadcząc usługi staje się nie tyle podwykonawcą, ale doradcą, a często nawet integralną częścią zespołu klienta. Na określenie takiego modelu biznesowego ukuto niedawno pojęcie „outsharing”[1]czyli wyodrębnienie zaawansowanych usług konsultingowych. Zaawansowane usługi IT to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiego sektora outsharingu.

Według KPMG nasz kraj jest najatrakcyjniejszą w Europie i drugą na świecie lokalizacją w sektorze outsourcingu wysoko wyspecjalizowanych usług IT. Dane opublikowane w kwietniu przez Narodowy Bank Polski pokazują, że usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne odnotowały w 2015 r. największą dynamikę wzrostu wśród eksportowanych usług. Wpływy z ich eksportu wzrosły o 22% do 3,9 mld euro.

Mówiąc o rozwijającym się polskim sektorze IT powinniśmy go postrzegać w kontekście zmian rynkowych jakie się realizują z jego udziałem. Inflacja wynagrodzeń wśród pracowników firm technologicznych wielokrotnie przekracza tą odnotowywaną w pozostałych branżach. Rosnące wynagrodzenia w sektorze powodują zmiany w skali kraju, gdzie przestaje mieć znaczenie czy działalność prowadzi się w stolicy lub mieście wojewódzkim. Pomimo to, Polska nadal pozostaje atrakcyjną i konkurencyjną lokalizacją dla zaawansowanego ITO”  – dodaje Piotr Kania, GFT.

Według KPMG nasz kraj jest najatrakcyjniejszą w Europie i drugą na świecie lokalizacją w sektorze outsourcingu wysoko wyspecjalizowanych usług IT. Dane opublikowane w kwietniu przez Narodowy Bank Polski pokazują, że usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne odnotowały w 2015 r. największą dynamikę wzrostu wśród eksportowanych usług. Wpływy z ich eksportu wzrosły o 22% do 3,9 mld euro. Jak wynika z raportu ABSL „Rynek usług IT w Polsce 2015” firmy świadczące usługi IT zatrudniają w naszym kraju 140 tys. osób. Niemal wszystkie (95 proc.) tego typu przedsiębiorstwa zadeklarowały wzrost zaawansowania świadczonych usług.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *