Rynek

Giełda Papierów Wartościowych skorzysta z chmurowego oprogramowania Infor

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wybrała, dla Grupy Kapitałowej GPW (GK GPW), system Infor Dynamic Enterprise Performance Management, którego wdrożeniem zajmie się firma Cogit. Jak poinformowali przedstawiciele dostawcy, rozwiązanie dobrano do wsparcia procesu planowania i budżetowania w GK GPW.

Giełda Papierów Wartościowych skorzysta z chmurowego oprogramowania Infor

Grupa postanowiła skorzystać z systemu chmurowego typu multi-tenant, który ściśle integruje się z platformą Infor OS (Operating Services), co pozwala na wprowadzenie nowych funkcji czy innowacji bez zakłócania codziennej pracy. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, oprogramowanie oferuje także niezawodność i zapewnia poziom bezpieczeństwa, wymagany z punktu widzenia instytucji finansowych. Najważniejsze obszary wspierane przez nowe, chmurowe rozwiązanie Infor to m.in. planowanie, monitoring i raportowanie, konsolidacja zarządcza oraz wsparcie zakupów w zintegrowanym i skalowalnym modelu. Celem implementacji nowego systemu w GK GPW jest zwiększenie efektywności i poprawa zarządzania ryzykiem oraz usprawnienie procesu podejmowania decyzji w skali całej organizacji – czytamy w komunikacie.

„Infor Dynamic Enterprise Performance Management służy do zarządzania złożonymi procesami biznesowymi. Oferuje pełen wgląd w działalność w czasie rzeczywistym, pozwala na wiarygodne planowanie, raportowanie, mierzenie przeszłych i bieżących wyników, prognozowanie przyszłych działań i wiele więcej” – powiedziała Barbara Najgebaur, channel account manager Infor w Polsce.

Za wdrożenie oprogramowania w ciągu najbliższego roku odpowiedzialny jest europejski partner Infor – firma Cogit. „Do naszych zadań należą kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i konfiguracja systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW. Projekt przewiduje, że kluczowe procesy zostaną uruchomione jeszcze w tym roku, aby mogły zostać wykorzystane przy tworzeniu budżetu GK GPW na 2023 rok” – podsumował Radosław Kozieja, prezes Cogit sp. z o.o.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *