PracaRynek

GlobalLogic otwiera nowy oddział w Katowicach

W ciągu roku pracę w nowym biurze organizacji – w kompleksie Face2Face Business Campus na ulicy Żelaznej 2 – znaleźć ma ponad stu specjalistów IT zajmujących się projektami dla sektora automotive.

GlobalLogic otwiera nowy oddział w Katowicach
fot. GlobalLogic

Dla wywodzącej się z Doliny Krzemowej spółki GlobalLogic inwestycja w nowy oddział w Katowicach stanowi naturalny element rozwoju. Organizacja planuje zbudować mocne relacje z działającymi w metropolii wyższymi uczelniami, a dzięki bliskiej współpracy z lokalną społecznością oraz samorządami szybko stworzyć zespół, który będzie odgrywał kluczową rolę na informatycznej mapie Europy Środkowo-Wschodniej – poinformowali przedstawiciele firmy.

W ramach obecności w Katowicach GlobalLogic zamierza aktywnie działać w kierunku ”learning & development”, oferując studentom, absolwentom, ale też osobom myślącym o przebranżowieniu oraz doświadczonym inżynierom, szansę na zdobycie nowych lub poszerzenie już posiadanych umiejętności. Pozwolić mają na to regularnie organizowane akademie tematyczne, laboratoria technologiczne w placówkach edukacyjnych oraz programy rozwoju talentów i stażowe.

Wkład katowickiego oddziału w rozwój motoryzacji

GlobalLogic pomaga projektować i tworzyć innowacyjne produkty oraz złożone rozwiązania informatyczne – oddział w Katowicach ma się w tym zakresie koncentrować przede wszystkim na projektach dla branży motoryzacyjnej. Jak wskazują przedstawiciele spółki, zatrudnieni tu inżynierowie zajmą się rozwiązaniami stanowiącymi serce komunikacji samochodu ze światem zewnętrznym. Tym samym Górny Śląsk dołączy do regionów, w których powstawać będą kluczowe komponenty pojazdów poruszających się po drogach na każdym kontynencie.

“Nasze oprogramowanie znajduje zastosowanie w setkach tysięcy samochodów segmentu premium i jest wykorzystywane każdego dnia przez kierowców z całego świata. To z jednej strony daje nam dużą satysfakcję z pracy, ale z drugiej wpływa też na jedyne w swoim rodzaju środowisko pracy, w którym można zdobywać i szlifować konkretne, często bardzo wyjątkowe umiejętności” – powiedział Daniel Jabłoński, Site Manager GlobalLogic Katowice.

Zespoły organizacji pracują przy pełnym procesie rozwoju oprogramowania motoryzacyjnego, od wstępnych analiz, przez projektowanie i tworzenie infrastruktury, aż po jej implementację. Jak podkreślają eksperci GlobalLogic, praca inżynierów spółki znacznie wykracza poza “kodowanie”, mają oni bowiem znaczący wpływ na tworzenie samochodów.

Jak już wspomniano, do końca roku organizacja planuje zbudować w Katowicach zespół liczący ponad stu specjalistów, na których barkach spoczywać będą zadania związane z szeroko rozumianym segmentem embedded automotive. Rekrutacje trwają, a firma przygotowała maksymalnie uproszczony proces, w ramach którego kandydaci mogą szybko poznać szczegóły ofert pracy oraz samą firmę. W dalszej perspektywie firma planuje rekrutacje do zespołów skupiających się na gałęziach embedded telecom oraz JAVA. W tym kierunku będą także organizowane kolejne szkolenia i spotkania inżynierów przeznaczone dla społeczności IT ze Śląska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *